Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bitcoin - jak to jest ?
25.10.2013, 0:44
bitcoin - jak to jest ?
Czy bitcoin pobiera adres ip przy wysyłaniu przelewy, trzeba używać VPN-a ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25.10.2013, 15:05
RE: bitcoin - jak to jest ?
(25.10.2013 0:44)bitcoin napisał(a):  Czy bitcoin pobiera adres ip przy wysyłaniu przelewy
Bitcoin ma unikalny numer portmonetki. Portmonetkę można łatwo namierzyć i powiązać z właścicielem. Nie tylko chodzi o wysyłanie BTC, ale o ich przyjmowanie.

(25.10.2013 0:44)bitcoin napisał(a):  trzeba używać VPN-a ?
VPN nie daje przyzwoitej anonimowości chyba, że znasz takiego dostawcę, co nie wydaje logów żadnej władzy, a jak nie może tego uczynić, to zamyka serwis.
W miarę przyzwoitą anonimowość zapewnia sieć Tor.

Nie umiesz pogooglować w necie? Sensownych odpowiedzi jest pełno.
Tu masz napisane:
Bitcoin.org napisał(a):Bitcoin jest anonimowy

Pewien wysiłek jest włożony w to by chronić twoją prywatność wraz z Bitcoin. Wszystkie transakcje są przechowywane stale i publicznie w sieci co oznacza, że każdy może sprawdzić bilans i transakcje zawarte przez dany adres, jednakże tożsamość właściciela danego adresu jest nieznana do momentu gdy ten ujawni swoje dane osobiste podczas dokonywania transakcji. Z tego właśnie powodu rekomendujemy by użytkownicy Bitcoin używali wielu różnych adresów. Faktycznie powinieneś utworzyć nowy adres za każdym razem gdy otrzymujesz pieniądze. To jest bardzo ważne w przypadkach publicznego ich użytkowania jak strony internetowe. Rozważ również ukrycie adresu IP swojego komputera narzędziami jak Tor by twoje działania nie mogły one zostać zalogowane.

I do cholery zmień nika na forum, bo nie jesteś bitcoin.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

27.10.2013, 10:57
Nie mogę znaleźć opcji zmiany loginu .

Czyli jak dobrze rozumiem klienta bitcoin trzeba przekierować tak żeby przepuszczał ruch przez tora, wtedy jesteśmy w miarę anonimowi ?

Każdą transakcję można podpatrzeć z jakiego ip była wykonana : http://blockchain.info/tx/b142dc2594b8d8...39e2e04416
27.10.2013, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2013 18:22 przez kr2y510.)
Kilka kwestii. Anonimowość nie jest sprawą prostą. Wpierw musisz określić, czy chcesz ukryć jedną transakcję, część transakcji, czy wszystkie. Ukrywanie wszystkich transakcji jest głupie, bo skoro inni wiedzą, że interesujesz się Bitcoin i już zostawiłeś w sieci jakieś ślady, po czym nagle ukrywasz wszystko, to stajesz się podejrzany (o wszystko).
Ja bym robił tak.
Oficjalnie masz jeden/dwa portfele, w każdym jeden oficjalny (czyli publicznie opublikowany) adres. A transakcje, które chcesz ukryć, robisz korzystając z jednorazowo generowanych adresów, opcjonalnie maskując portfel siecią Tor. Większe transakcje dokonujesz (musisz to uzgodnić z partnerem handlowym) przelewając małe sumy z różnych jednorazowych adresów na różne jednorazowe adresy.
Jeśli znasz się osobiście z partnerem handlowym i nie chcesz zostawić żadnego śladu, to nie korzystacie z jakichkolwiek pośredników.
Dodatkowo można korzystać z pralni BTC, systemów escrow czy kantorów wymiany na inną kryptowalutę (np. Litecoin). Systemy escrow wprowadzają dodatkowe opóźnienie transakcji, czyniąc ją trudniejszą do wykrycia.

Nie ma technicznych przeciwwskazań, by uniemożliwić namierzenie transakcji przez władze. Większość wpadek (czyli ujawnienia tożsamości) jest spowodowana pozostałą aktywnością użytkownika w sieci. Chodzi o korelację czasową aktywności, stylometrię, informacje o swoich upodobaniach itd...

Login zmieniłem na bicoin_fan, hasło bez zmian.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

31.10.2013, 21:19
Dzięki za dokładne wytłumaczenie, możesz mi powiedzieć jak skonfigurować klienta bitcoin do tora ?
01.11.2013, 0:19
(31.10.2013 21:19)bitcoin_fan napisał(a):  możesz mi powiedzieć jak skonfigurować klienta bitcoin do tora ?

https://lmddgtfy.net/?q=bitcoin%20tor
Wśród wyników powinien pojawić się https://en.bitcoin.it/wiki/Tor#GUI

Możliwy kontakt: TorChat, Bitmessage - w sprawie ID napisz PW
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości