Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciąganie hasła za pomocą pendriva
16.07.2013, 9:56
Wyciąganie hasła za pomocą pendriva
Może ktoś z was pomoże otóż potrzebuje szybko wyciągnąc jak najwięcej informacji z kompa głównie chodzi o login pass wszystkiego co się da i mam na to w pracy koło 30 sekund bo mniej więcej na tyle mogę mieć dostęp do głównego kompa. Gdzieś kiedyś wygooglowałem że można to zrobić za pomocą pendriva na zasadzie wkładasz i hula. Niestety tego teraz nie widze tego. Proszę o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16.07.2013, 10:35
RE: Wyciąganie hasła za pomocą pendriva
Jeżeli chcesz chakierować łindołza zainteresuj się:
NTPasswd
Ophcrack

Napisałeś tak mało szczegółów, że ciężko Ci pomóc.
16.07.2013, 11:34
Moje cele to 3 kompy do których mam dostęp dziennie bardzo ograniczony w przedziale czasu jeden minuty a potrzebuje wyciągnąć z tych kompów hasła miedzy innymi z logowań hasła admina i hasła do wifi. Im więcej takich info tym lepiej. Ponieważ mam mało czasu gdzieś kiedyś przy okazji czego innego wygooglowałem że można to zrobić za pomocą pendriva i odpowiedniego na nim oprogramowania. Wystarczy podpiąć i zgrywa. Problem polega na tym że nie mogę teraz odszukać tego. Myślałem nad jakimś keylogerem ale nie chce nic instalować na tych kompach a po za tym zajmuje to dużo czasu a jak już wspominałem to musi być szybka akcja. I tak wygląda cała sprawa.
16.07.2013, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2013 14:45 przez paweł.)
(16.07.2013 11:34)synsytium napisał(a):  Moje cele to 3 kompy do których mam dostęp dziennie bardzo ograniczony w przedziale czasu jeden minuty a potrzebuje wyciągnąć z tych kompów hasła miedzy innymi z logowań hasła admina i hasła do wifi. Im więcej takich info tym lepiej. Ponieważ mam mało czasu gdzieś kiedyś przy okazji czego innego wygooglowałem że można to zrobić za pomocą pendriva i odpowiedniego na nim oprogramowania. Wystarczy podpiąć i zgrywa. Problem polega na tym że nie mogę teraz odszukać tego. Myślałem nad jakimś keylogerem ale nie chce nic instalować na tych kompach a po za tym zajmuje to dużo czasu a jak już wspominałem to musi być szybka akcja. I tak wygląda cała sprawa.

Nie napisałeś nic sensownego Wink

Kluczowa sprawa to co wiesz o tych kompach. Jaki system operacyjny kurwa tam działa? Czy dyski są zaszyfrowane? W jaki sposób ładowany jest system operacyjny (dysk twardy, PXE)? Jaka jest kolejność bootowania urządzeń? Czy user zalogowany na uruchomionym komputerze i działającym systemie ma uprawnienia administracyjne?

Można to zrobić za pomocą pendrive z odpowiednim softem, w stosunkowo krótkim czasie. Ale najczęściej komp musi zostać zabootowany z tegoż pendrive, więc (prawdopodobnie) będzie Cię czekać grzebanie w BIOS/EFI przed przystąpieniem do właściwej "akcji". Możesz wykorzystać wspomniany przeze mnie wcześniej Ophcrack i o tym zapewne czytałeś.

Jeżeli nie masz wystarczających informacji to nic Ci nie zdziałasz, najwyżej narobisz sobie kłopotów... Tak więc dowiedz się, jak najwięcej, musisz znać konfigurację "celu".

O jakiś łatwych, magicznych, uniwersalnych metodach - zapomnij, takie nie istnieją! Jednak metod uzyskania haseł jest cała masa. To jaka powinna zostać użyta zależy od sytuacji.

BTW: Zgodnie z prawem musisz mieć zgodę na przeprowadzanie takich testów bezpieczeństwa.
19.07.2013, 22:32
System to Win XP kompy w zwykłej konfiguracji system sie podnosi od cd pozniej dysk. wszystkie 3 wyżej wspomniane kompy mają uprawnienia administratora.
19.07.2013, 23:27
To bardzo fajna sytuacja, wręcz idealna. Metod będzie mnóstwo.
Moja propozycja to wyciągnięcie haseł z pamięci operacyjnej działającego systemu.

1. Ściągnij ten program: http://sourceforge.net/projects/mdd/
2. Umieść program na pendrive. Dodatkowo możesz też pobawić się plikiem Autorun.ini, który umieścisz na pendrive (w necie znajdziesz co i jak), takie rozwiązanie może pozwolić Ci na uzyskanie danych bez konieczności klikania czegokolwiek.
3. Włóż pendrive i odpal program z odpowiednimi parametrami. Dobrze wcześniej przygotować sobie batch file dla wygody (instrukcje też znajdziesz w necie). Jeżeli przygotowałeś sobie wcześniej prawidłowy plik Autorun.ini, a w systemie opcja autouruchamiania nie została wyłączona to wtedy wszystko zrobi się "samo" i po włożeniu pendrive nie będziesz musiał niczego ręcznie odpalać.
Pendrive musi mieć większą pojemność niż pamięci operacyjnej na komputerze docelowym!
4. W domku odnajdź sobie na spokojnie hasła przy użyciu dedykowanego oprogramowania.
Więcej info na temat przechwytywania haseł z pamięci: http://sekurak.pl/wykradanie-hasel-z-pam...w-windows/

Alternatywnie:
Zabootuj płytę z OphCrack i łam. To jednak zajmie o wiele więcej czasu niż zrobienie dumpa pamięci działającego systemu.
23.07.2013, 0:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2013 0:25 przez SharedAccount.)
Wystarczy autorun i prosty skrypt w .bat i samo kopiuje ci wybrane wcześniej foldery/pliki bez żadnego kliknięcia a jeżeli chcesz coś lepszego co szuka tylko haseł to są odpowiednie aplikacje która instalujesz na pendrajwie i samo zbiera odpowiednie dane po włączeniu pendrajwa do gniazda USB, proponuję ci program: USBthief

Możesz jeszcze dodać atrybut pliku [hidden] żeby pliki były niewidoczne na pendrajwie.

https://www.youtube.com/watch?v=yTGGQGKHz2c lub: https://www.youtube.com/watch?v=lFlgddjOPpw
: Download > USBthief
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16.10.2013, 14:03
Witam i dziekuje za poroady. Skorzystałem z USBTHIEF ale po mimo zrobienia wszystkiego jak w instrukcji samoczynnie sie nie odpala. Plik startowy jest:
[autorun]
action=Open Files On Folder
icon=icons\drive.ico
shellexecute=nircmd.exe execmd CALL batexe\progstart.bat

Jakies sugestje dlaczego nie odpala sie samoczynnie?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości