Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszelkie problemy z TrueCrypt-em
22.06.2013, 23:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2013 7:55 przez kr2y510.)
Wszelkie problemy z TrueCrypt-em
Witam . Mam problem z truecryptem. Chciałem zaszyfrowac cały główny system, natomiast pojawia sie następujący komunikat: "program startowy TrueCrypt wymaga co najmniej 32 kB wolnego miejsca na początku dysku systemowego. Program startowy TrueCypt musi być zapisany w tym obszarze" Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23.06.2013, 8:05
RE: Wszelkie problemy z TrueCrypt-em
Wymaga trochę wolnych sektorów, by zainstalować własny boot-loader.
Pewnie dzieliłeś dysk na partycje w ten sposób, by zaraz za boot rekordem (MBR) zaczynała się pierwsza partycja. Moęz być tak, że masz laptopa, na którym tak zrobiono fabrycznie lub masz założoną w BIOS-ie blokadę na MBR, która blokuje MBR oraz kolejne sektory. Rozwiązania:
- postawić system od nowa, ale pierwszą partycję założyć od następnej ścieżki
- przesunąć pierwszą partycję, jak się da
- jeśli to blokada MBR to ją zdjąć na czas szyfrowania dysku

Jak nie wiesz jaka jest tego przyczyna, to wrzuć tu podział na partycje z MBR (na Ultimate Boot CD jest sporo programów do tego, możesz to też zrobić z praktycznie każdej instalki Linuksa).

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

14.07.2013, 9:44
(23.06.2013 8:05)kr2y510 napisał(a):  Wymaga trochę wolnych sektorów, by zainstalować własny boot-loader.
Pewnie dzieliłeś dysk na partycje w ten sposób, by zaraz za boot rekordem (MBR) zaczynała się pierwsza partycja. Moęz być tak, że masz laptopa, na którym tak zrobiono fabrycznie lub masz założoną w BIOS-ie blokadę na MBR, która blokuje MBR oraz kolejne sektory. Rozwiązania:
- postawić system od nowa, ale pierwszą partycję założyć od następnej ścieżki
- przesunąć pierwszą partycję, jak się da
- jeśli to blokada MBR to ją zdjąć na czas szyfrowania dysku

Jak nie wiesz jaka jest tego przyczyna, to wrzuć tu podział na partycje z MBR (na Ultimate Boot CD jest sporo programów do tego, możesz to też zrobić z praktycznie każdej instalki Linuksa).

Witam! Owszem dysk był dzielony na partycję, natomiast wczoraj robilem formata i połączylem partycję w jedną.Problem z szyfrowaniem systemu nadal występuje... Jak uzyskać te wolne sektory ? Jak zdjąć tą blokadę MBR?Nie rozumiem jak przesunąć tą pierwszą partycję (...) Wiesz nigdy się nie bawiłem w ten sposób systemem, więc de facto jestem w tym zielony... Big Grin
Pozdrawiam
14.07.2013, 11:08
Po prostu, wpierw podziel dysk na partycje i załóż partycję główną innym narzędziem niż systemowe (np. GParted), a potem instaluj system. Innego pomysłu nie mam.
Tak zdalnie, to strasznie trudno pomóc, bo nie wiem w czym dokładnie problem.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

21.07.2013, 16:08
Dysk mialem podzielony na dwie partycję C,D. Ostatnio jednak postanowilem je połaczyc w jedną. Zainstalowalem na nowo system,ale problem dalej jest,bo nie da się zaszyfrować (ciągle ten sam błąd)... Pobrałem program o nazwie "MiniTool Partition Wizard Home Edition" i ujrzalem coś takiego: http://pokazywarka.pl/0y7lw7/ - moze byc to przyczyną tego błedu TC?
21.07.2013, 17:42
W takim przypadku wszystko powinno działać. Może masz ustawioną jakąś blokadę w BIOS-ie? Jeśli nie, to nie wiem.

28.09.2013, 20:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2013 20:39 przez anton.)
Oto co pokazuje mi tc pod fedora po wpisaniu hasla roota i hasla wolumenu. Nie wiem o co mu chodzi ani z czego to wynika. Realcrypt sprawuje sie lepiej ale np. nie ma nfts. Co to jest 'tty'?

Kod:
Truecrypt
Failed to obtain administrator privileges: sudo: niestety do uruchomienia sudo konieczny jest [b]tty[\b].

To enable use of sudo by applications without a terminal window, please disable 'requiretty' option in '/etc/sudoers'. Newer versions of sudo automatically determine whether a terminal is required ('requiretty' option is obsolete)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości