Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Każdy kij ma dwa końce
01.05.2013, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2013 23:33 przez Premislaus.)
Każdy kij ma dwa końce
Od kilku miesięcy niewiele siedzę przy kompie, poświęcam swój czas na rozwiązywanie swoich problemów w realu. Ale znalazłem chwilę czasu by podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Uważam, że "libertariańska rewolucja" stanie się sama, za sprawą nowoczesnych technologii. Nie ma potrzeby tworzenia masowego ruchu i prowadzenia działań zbrojnych. Uniknie się kurwienia agenturze. Jako pierwsi możemy pozostać "kryształowo czyści". Każdy ma jakiś powód by jebać państwo i naciągnąć je na kasę. ONI zlikwidują gotówkę, wprowadzą walutę elektroniczną. MY już teraz wprowadzamy kryptowaluty. Za jakiś czas przy każdym biurku będzie stała mini drukarka 3D. Ludzie z torrentów, za BTC, etc. będą pobierać pluginy i np. drukować sobie podkoszulki, grabie, karabin, a później domy i pojazdy. Myślę, że będziemy żyć w suburbiach i załatwiać swoje sprawy półoficjalnie, w tajemnicy przed państwem. A ONI będą ciągle rośli, porosną w urzędy i policje, będą stawać się coraz bardziej niewydolni aż zapadną się pod własnym ciężarem. Nie musimy nic robić poza uczestniczeniem w wolnym rynku z wykorzystaniem nowoczesnych, otwartych i anonimowych technologii informacyjnych.

Nie można tworzyć żadnych grup, trzeba działać w tajemnicy (nie mówić o czymkolwiek komukolwiek), w pojedynkę, w szarej strefie. Jeśli się nie ujawniłeś, to tego nigdy nie rób (w sensie pokazanie swoich danych, pisanie bez TORa), dzięki temu wtopisz się w szarą masę. Jeśli się ujawniłeś jak ja i Krzysiek (nasze personalia są lub były kiedyś powszechnie znane i na wyciągnięcie ręki, więc nadal są Tongue), to zachowuj się wolnościowo (prywatnie, w życiu) i legalnie. Nie dajcie się udupić, bo korzystając z anonimowych technologii w celach zarobkowych, stanowicie awangardę "Nowego Wspaniałego Świata" ;-).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.05.2013, 11:08
RE: Każdy kij ma dwa końce
(01.05.2013 23:31)Premislaus napisał(a):  Od kilku miesięcy niewiele siedzę przy kompie, poświęcam swój czas na rozwiązywanie swoich problemów w realu. Ale znalazłem chwilę czasu by podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Mam nadzieję, że uda ci sie to jakoś ogarnąć.

(01.05.2013 23:31)Premislaus napisał(a):  Uważam, że "libertariańska rewolucja" stanie się sama, za sprawą nowoczesnych technologii. Nie ma potrzeby tworzenia masowego ruchu i prowadzenia działań zbrojnych. Uniknie się kurwienia agenturze. Jako pierwsi możemy pozostać "kryształowo czyści". Każdy ma jakiś powód by jebać państwo i naciągnąć je na kasę. ONI zlikwidują gotówkę, wprowadzą walutę elektroniczną. MY już teraz wprowadzamy kryptowaluty. Za jakiś czas przy każdym biurku będzie stała mini drukarka 3D. Ludzie z torrentów, za BTC, etc. będą pobierać pluginy i np. drukować sobie podkoszulki, grabie, karabin, a później domy i pojazdy. Myślę, że będziemy żyć w suburbiach i załatwiać swoje sprawy półoficjalnie, w tajemnicy przed państwem. A ONI będą ciągle rośli, porosną w urzędy i policje, będą stawać się coraz bardziej niewydolni aż zapadną się pod własnym ciężarem. Nie musimy nic robić poza uczestniczeniem w wolnym rynku z wykorzystaniem nowoczesnych, otwartych i anonimowych technologii informacyjnych.

Ja również licze na to, że technologia nam w tym pomoże. Pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań kryptograficznych i anonimowych. Ważnym jest, żeby coraz więcej osób z nich korzystało.

(01.05.2013 23:31)Premislaus napisał(a):  Nie można tworzyć żadnych grup, trzeba działać w tajemnicy (nie mówić o czymkolwiek komukolwiek), w pojedynkę, w szarej strefie. Jeśli się nie ujawniłeś, to tego nigdy nie rób (w sensie pokazanie swoich danych, pisanie bez TORa), dzięki temu wtopisz się w szarą masę. Jeśli się ujawniłeś jak ja i Krzysiek (nasze personalia są lub były kiedyś powszechnie znane i na wyciągnięcie ręki, więc nadal są Tongue), to zachowuj się wolnościowo (prywatnie, w życiu) i legalnie.

Przecież to, że ujawniliście się nie wyklucza możliwości tworzenia przez was wielu innych anonimowych tożsamości. Warto jednak pamiętać, żeby unikać charakterystycznych zwrotów (jak Krzysiek) - aczkolwiek te zwroty przejmowane są przez innych. Akurat na Forum Libertarian, czy Kryptoanarchizmie jestem Calebem, ale równocześnie mogę być Mietkiem19 czy Lolą_27 gdzie indziej.

(01.05.2013 23:31)Premislaus napisał(a):  Nie dajcie się udupić, bo korzystając z anonimowych technologii w celach zarobkowych, stanowicie awangardę "Nowego Wspaniałego Świata" ;-).

Dzięki za fajny i napawający optymizmem wpis. Już drugi w ostatnim czasie

Możliwy kontakt: TorChat, Bitmessage - w sprawie ID napisz PW
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.05.2013, 16:01
RE: Każdy kij ma dwa końce
W USA może tak sobie pokojowo mogą unikać państwa, ale tu będzie ostra walka.
Większa gęstość zaludnienia, więcej urzędasów - trudniej się ukryć.
Większa bieda i zacofanie technologiczne - nowości będzie mniej i będą później, przez co oni będą na nie przygotowani.
Mentalność owiec urabiana od pokoleń i nie potrafiąca sobie wyobrazić życia bez państwa. Dawałem przykład na libnecie: jacyś młodzi pewnie ludzie ex-para, on chce płacić na dziecko, ona chce dostawać kasę, zamiast po prostu to robić oni się boją, bo nie wiedzą jak to załatwić od strony urzędowej.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości