Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagłuszanie rejestratorów dźwięku i mikrofonów
14.04.2013, 17:42
Post: #1
Zagłuszanie rejestratorów dźwięku i mikrofonów
Czołem.
Czytam was już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz zdecydowałem się napisać. To forum to istna skarbnica, jeśli o ochronę prywatności chodzi.
Czy ktoś z szanownych użytkowników miał lub ma do czynienia z urządzeniami zagłuszającymi wszelkiego rodzaju rejestratory dźwięku?
Zdarza się mi spotykać z osobami posiadającymi hopla na punkcie wszelakiego rodzaju mikrofonów, sprzętu nagrywającego itd. Mają często mikrofony pojemnościowe wyższej klasy podpinane pod urządzenia rejestrujące. Sprzęt raczej z tej górnej półki wykorzystywany przez muzyków w studiach nagrań czy do nagrywania wszelkiego rodzaju tła itd. Niestety nagrywają nie mal każde spotkanie i nie mają w zwyczaju pytać o zgodę a ja nie jestem w stanie zawsze wychwycić czy akurat dane zdarzenie jest rejestrowane. Oczywiście dla formalności dodam, że rejestratory są rzecz jasna cyfrowe. Mam więc dwa pomysły:
1. Czy da się i czym ewentualnie sprawić by pamięć danego urządzenia (karty SD, mikro SD ale także wbudowana) przestała pełnić swą funkcję na czas nagrania?
2. Czy i czym zagłuszyć ewentualny sygnał z mikrofonu? (Często połączone są z rejestratorem przez kabel).
Jeżeli któryś z tych pomysłów jest do wykonania to ile potrzeba na to kasy?
Pytam bo w sieci są sprzeczne opinie na temat tego rodzaju sprzętów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14.04.2013, 17:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2013 17:55 przez kr2y510.)
Post: #2
RE: Zagłuszanie rejestratorów dźwięku i mikrofonów
Jest wątek o zagłuszaniu białym szumem. Jest tam nawet link na producenta sprzętu do takich rzeczy.
Zagłuszacz podsłuchów - Biały Szum w dziale Anonimowość i prywatność w sieci. (forum niestety wymaga innego podziału na działy - co w przyszłości będzie zrobione)

Natomiast co do ataku na samą pamięć Flash w urządzeniu nagrywającym, to nie mam koncepcji. W przypadku kamery sprawa jest prosta. Można ją oślepić podczerwienią lub umieścić w polu eletrostatycznym (poprawnie: stałe pole elektryczne), by ta nie przekazywała obrazu.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15.04.2013, 15:54
Post: #3
RE: Zagłuszanie rejestratorów dźwięku i mikrofonów
Miałem chwilkę na zastanowienie więc...

(14.04.2013 17:42)free-and-dead napisał(a):  Mają często mikrofony pojemnościowe wyższej klasy podpinane pod urządzenia rejestrujące. Sprzęt raczej z tej górnej półki wykorzystywany przez muzyków w studiach nagrań czy do nagrywania wszelkiego rodzaju tła itd. Niestety nagrywają nie mal każde spotkanie i nie mają w zwyczaju pytać o zgodę a ja nie jestem w stanie zawsze wychwycić czy akurat dane zdarzenie jest rejestrowane.

Trzeba ustalić co chcemy osiągnąć. Czy wykryć fakt nagrywania rozmowy, czy uniemożliwić nagrywanie rozmowy, czy też zdalnie uszkodzić urządzenie nagrywające.

Wykrycie nagrywania rozmowy jest bardzo trudne i bardzo kosztowne, ale jest możliwe. Dużym ułatwieniem będzie znajomość urządzenia posiadanego przez nagrywającego. Każde urządzenie elektroniczne generuje fale elektromagnetyczne, unikalne zarówno dla danego typu urządzeń jak i dla konkretnego egzemplarza. Należy tylko wykryć ten odcisk... Niestety obawiam się, że nawet wiele służb specjalnych różnych państw na to nie stać. Dla zwykłego śmiertelnika, w przypadku nagrywania z dalszej odległości jest to praktycznie nieosiągalne. Więc to lepiej sobie odpuścić. Można się jedynie pobawić, gdy mamy do czynienia z nagrywaniem z bliskiej odległości i mamy do dyspozycji identyczne urządzenie do badań. Amerykanie już dawno temu dali sobie spokój z wykrywaniem podsłuchów i zbudowali specjalne kabiny, do prowadzenia poufnych rozmów, które to umieścili w ambasadach i konsulatach.

Zdalne uszkodzenie/wyłączenie takiego urządzenia jest też możliwe. Jak Ruskie potrafiły jakieś ćwierć wieku temu, wyłączyć Zacharskiemu Nagrę to znaczy, że się da. Problemem jest uprzednie zapoznanie się z takim urządzeniem, z możliwością jego rozbierania i zniszczenia jednego lub kilku egzemplarzy. Znów w grę wchodzą koszta takiego przedsięwzięcia, które są zazwyczaj nieosiągalne dla maluczkich.

Jedyną rzeczą która pozostała maluczkim i którą maluczcy mogą zrobić, jest unikanie podsłuchów lub ich zakłócanie.
Teren otwarty (jak np. cmentarz) jest idealny dla nagrywającego wyposażonego w mikrofon kierunkowy. Co więcej, urządzenia zakłócające rozmowę ultradźwiękami mogą być bez problemu odfiltrowane, ponieważ przedwzmacniacze do takich mikrofonów mają dużą dynamikę, stąd są bardzo odporne na przesterowania. Więc otwartych miejsc należy unikać. Należy zmusić nagrywającego, by ten korzystał z jakiegoś miniaturowego sprzętu. Taki sprzęt jest mało odporny na przesterowania i łatwy do zakłócania. Można go zakłócać ultradźwiękami i zmiennym polem elektrycznym (silne pole wywołuje ruch mikrofonu pojemnościowego) o częstotliwości 40-400 Hz. Takie rozwiązanie jest tanie i osiągalne dla każdego.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości