Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Offline
13.04.2013, 12:52
Lightbulb Forum Offline
Myślę, że stworzenie co jakiś czas aktualizowanej wersji offline tego forum (np. archiwum do pobrania, tylko do czytania) mogłaby być dobrym pomysłem. Według mnie ta witryna jest skarbnicą wiedzy. Istnieje także projekt wiki tworzony przez użytkowników tego forum, lecz rozwija (?) się on zbyt wolno. Dlatego mam pytanie: czy taki "projekt offline" jest wykonywalny (a raczej czy nie byłby zbyt pracochłonny)? Sądze, że internet jaki znamy, a w każdym razie to forum kiedyś może zniknąć. Oczywiście lepiej by tak się nie stało ale przezorny zawsze bezpieczny. Pozdrawiam. Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14.04.2013, 12:55
RE: Forum Offline
Istnieje masa softu służącego do ściągania całych stron.

http://www.httrack.com/ - jakiś czas temu z tego korzystałem. Program pod Winde.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14.04.2013, 13:28
Ja jestem za wersją offline, tylko nie wiem za bardzo jak do tego podejść. Nienawidzę roboty ze stronami www i PHP (technologia ok, ale składnia języka przyprawia mnie o mdłości). Najlepiej gdyby był jakiś skrypt, co umie z wybranych tabeli MySQL zrobić jakieś strony offline. Wtedy co tydzień byłaby do pobrania nowsza wersja, jako tar.lzma, tar.xz czy tar.bz.

Co do programów do ścigania offline, to większość z nich jest syfem. Najczęściej skutek ich działania jest taki, że ściągają te same rzeczy po kilka razy, w efekcie czego strona offline jest nawet 100 razy większa niż normalna. Do tego zapychają serwer, bo każde żądane strony to 10-20 zapytań do bazy danych. Owszem niektóre z nich działają świetnie o ile mają obsługę konkretnego CMS-a lub silnika forum.

@Przemek
Weź pobierz stare forum jakiś programem do pobierania stron. Jak znajdziesz taki co to ładnie zrobi, to daj znać.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

14.04.2013, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2013 14:39 przez SharedAccount.)
Kiedyś korzystałem z tego HTTrack, ale o ile dobrze pamiętam to nie sprawdzał się on zbyt dobrze. Gdy jeszcze dział Kryptoanarchizm nie miał osobnego adresu to skanowałem całe forum niepozornym wget'em, który radził sobie doskonale... gdyby nie fakt, że robił to zbyt wolno i dałem sobie spokój. Nie chcę mówić bzdur, bo dość dawno to było, ale wydaje mi się że pobrałem łącznie około 50MB w pół dnia na łączu 256KB/s. Po spakowaniu 7zip'em archiwum miało mniej niż 10MB. Pewnie lepiej będzie, gdy taka kopia zostanie utworzona lokalnie jak sugeruje kr2y510. Ale w tematach SQL, PHP itp. to ja słaby jestem. Wink

Edit: A nie można by puścić wget'a na serwerze? Coś w stylu: wget -R -K 127.0.0.1...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15.04.2013, 11:48
Nigdy nie natrafiłem na żaden soft do zapisywania stron, który by mnie całkowicie usatysfakcjonował. Jedyne co korzystam do ScrapBook - rozszerzenie do Frefoxa. Z prostymi witrynami nie ma problemu. Czy dałoby się zgarć to forum (przynajmniej w wersji bez grafiki)? Tego nie wiem. Można spróbować.

Możliwy kontakt: TorChat, Bitmessage - w sprawie ID napisz PW
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości