Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vpn+tor
16.06.2013, 16:07
RE: VPN i TOR
(07.04.2013 17:54)kr2y510 napisał(a):  Komputer -> Tor -> VPN -> Internet
Czyli przez sieć Tor do VPN.
Właśnie trafiłem tu na forum szukając sposobu na takie połączenie (sys win). Używam OpenVpn-Gui do obsługi vpnbook.com. Czytałem, że trzeba ustawić SOCKS Proxy: 127.0.0.1 Port: 9150 w kliencie vpn i raz mi pokazało ip i lokalizacje z vpnbook na ip-check.info, więc albo na chwile załapało albo ominęło Tora? Po ponownym odświerzeniu było znowu ip z tora. Nie proszę o tutorial z obrazkami, chciałbym chociaż wiedzieć czy duzo zachodu jest żeby to ustawić. Jak nie to może jakieś chociaż zdawkowe info.
Po co tak ustawiać połączenie?
-Jak dobrze rozumiem wyjście z tora nie jest szyfrowane i jest to słaby punkt. Wychodząc poprzez vpn mamy szyfrwanie i cały łańcuch jest bezpieczniejszy.
-vpn-y przechowują prawie zawsze jakieś logi np. vpnbook trzyma przez 3 dni ip i znacznik czasu, więc bedzie miał ip z tora a nie moje.
-strony blokujące tora nie zablokują już połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.06.2013, 2:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2013 3:01 przez kr2y510.)
(16.06.2013 16:07)behemot napisał(a):  Czytałem, że trzeba ustawić SOCKS Proxy: 127.0.0.1 Port: 9150 w kliencie vpn i raz mi pokazało ip i lokalizacje z vpnbook na ip-check.info,
To jest bez sensu, nie zrozumiałeś. By coś (cokolwiek) łączyło się przez sieć Tor, to ma się to łączyć z właściwym adresem, a jako proxy (typu Socks v5) ma być ustawiony adres i port klienta sieci Tor (domyślnie 127.0.0.1:9150). A masz w kliencie OpenVpn ustawienia proxy?

(16.06.2013 16:07)behemot napisał(a):  więc albo na chwile załapało albo ominęło Tora? Po ponownym odświerzeniu było znowu ip z tora. Nie proszę o tutorial z obrazkami, chciałbym chociaż wiedzieć czy duzo zachodu jest żeby to ustawić. Jak nie to może jakieś chociaż zdawkowe info.
By to zrobić porządnie, to bez maszyny wirtualnej nie da rady. Przy czym na odpalanym obrazie maszyny ma być jakikolwiek system operacyjny i OpenVPN a na systemie matce klient Tor. Można też tak jak w Whonix-ie dać system z Tor jako osobny obraz.

(16.06.2013 16:07)behemot napisał(a):  Po co tak ustawiać połączenie?
-Jak dobrze rozumiem wyjście z tora nie jest szyfrowane i jest to słaby punkt. Wychodząc poprzez vpn mamy szyfrwanie i cały łańcuch jest bezpieczniejszy.
Bzdura. Kto Wam takich bredni naopowiadał? (Wam, bo jesteś już którąś osobą z rzędu)
Każde wyjście do internetu jest nieszyfrowane!
Nie ważne czy wychodzisz z VPN, czy z węzła Tor, czy od dostawcy internetu. Jak chcesz sobie zaszyfrować takie połączenie to używasz protokołów które to robią (np.: https, sftp, ftps, ssh, scp czy szyfrowanych POP, IMAP, SMTP). Możesz użyć też sieci Tor lub VPN, ale one tylko przerzucają niezaszyfrowane wyjście od dostawcy internetu do operatora VPN lub węzła wyjściowego sieci Tor. Zawsze będzie ten co będzie monitorował Twoje wyście.

- Sieć Tor znacząco utrudnia (praktycznie uniemożliwia) powiązanie korzystającego z tej sieci z węzłem wyjściowym
- VPN chroni w ograniczony sposób przed systemem prawym państwa z którego klient się z nim łączy

(16.06.2013 16:07)behemot napisał(a):  -vpn-y przechowują prawie zawsze jakieś logi np. vpnbook trzyma przez 3 dni ip i znacznik czasu, więc bedzie miał ip z tora a nie moje.
A Ty nie będziesz mógł korzystać ze wszystkiego co wykorzystuje protokół UDP. Do tego połączenie będzie wolne.

(16.06.2013 16:07)behemot napisał(a):  -strony blokujące tora nie zablokują już połączenia.
To korzystaj z anonimowego proxy lub darmowego SSH na wyjściu sieci Tor.
Na forum jest wątek o łańcuchu proxy na wyjściu sieci Tor. To wystarczy, by obejść praktycznie każdą blokadę. Możesz też użyć jakiegoś rozszerzenia do Firefoksa (który to będzie torowany) co obsługuje listy proxy.
Nowsza wersja klienta Advanced OR będzie miała taką opcję wbudowaną. Będziesz mógł zaklikać i już. Na dziś jak masz problemy ze znalezieniem anonimowego proxy, to możesz kupić za Bitcoin-y na forum dla spamerów, anonimowe listy proxy (w tym ekskluzywne).

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

18.06.2013, 2:46
(17.06.2013 2:56)kr2y510 napisał(a):  By coś (cokolwiek) łączyło się przez sieć Tor, to ma się to łączyć z właściwym adresem, a jako proxy (typu Socks v5) ma być ustawiony adres i port klienta sieci Tor (domyślnie 127.0.0.1:9150). A masz w kliencie OpenVpn ustawienia proxy?
No tak ustawiałem w OpenVpn właśnie ale skoro to tyle roboty i korzyści też nie takie jak myślałem to sobie odpuszcze Smile Dzięki za wyjaśnienie sprawy.
19.06.2013, 1:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2013 1:07 przez kr2y510.)
(18.06.2013 2:46)behemot napisał(a):  No tak ustawiałem w OpenVpn właśnie ale skoro to tyle roboty i korzyści też nie takie jak myślałem to sobie odpuszcze Smile Dzięki za wyjaśnienie sprawy.
Nie mieszaj użytkownikom i czytelnikom tego forum w głowach. Wink Ja nie spotkałem klienta OpenVPN, który ma w ustawieniach coś takiego jak proxy typu socks.
A nawet gdyby miał, to taka konfiguracja nie miałaby prawa poprawnie działać. Bo klient VPN jest programem systemowym.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

30.06.2013, 19:22
tails/tor plus VPN
uzywam Tails i oczywiscie TORa

ostatnio naszlo mnie na rozmyslania i opcje dorzucenia anonimowosci do TORa
tzn dodanie jeszcze vpn lub tunelu ssh pomiedzy ostatnim wezlem TORa, a punktem docelowym

chcialbym za pomoca TORa poprzez dodatkowy VPN polaczyc np z skrzynka mailowa

czy jest to mozliwe ?
30.06.2013, 20:05
RE: tails/tor plus VPN
(30.06.2013 19:22)serek napisał(a):  uzywam Tails i oczywiscie TORa

ostatnio naszlo mnie na rozmyslania i opcje dorzucenia anonimowosci do TORa
tzn dodanie jeszcze vpn lub tunelu ssh pomiedzy ostatnim wezlem TORa, a punktem docelowym

Wystarczą HTTPS Everywere i poprawnie skonfigurowany klient poczty. Tylko tyle.

(30.06.2013 19:22)serek napisał(a):  chcialbym za pomoca TORa poprzez dodatkowy VPN polaczyc np z skrzynka mailowa

czy jest to mozliwe ?
Nie bawiłem się Tails od ponad roku, więc nie wiem. Ale na Linuksie się to robi poprzez tunelowane połączenie SSH na OpenVPN. Czasami łyka.

07.05.2019, 17:11
RE: Vpn+tor
Witam to moja pierwsza obecnośc na tym forum, przeszedłem post po poście wstecz do 2013 roku i nie znalałem odpowiedzi na pytanie jak ukryć exit node tora jesli mam konfigurację:
Linux + Whonix Gateway na VM

wiem że powinienem zainstalować klienta Proxy lub VPN ale nie mam pojęcia gdzie, czy bezpośrednio na linuxie, na systemie Whonix Gateway czy na systemie komputera gdzie to wszystko stoi a gdzie obecnie jest windows. Zalezy mi na tym gdyż niektóre strony blokują treść gdy widza IP węzła tor.

Jesli gdzieś pominąłem wyszukiwanie to przepraszam, znalazłem tylko info dot. Tor + Proxy itp.
22.05.2019, 16:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2019 16:46 przez SharedAccount.)
RE: Vpn+tor
Zainstalować dodatek do przeglądarki na Tor Browser na Whonix Workstation, jak anonymoX, hoxx, itd.

Tak, należy zakładać, że one śledzą. Innymi słowy, mogą logować całą twoją (konkretnej przeglądarki Tor Browser) aktywność od momentu instalacji przez ich przez ciebie użytkowania.

Tak, Tor Browser staje się wtedy pseudonimowy, nie anonimowy. Jego konfiguracja jest unikalna.

Tak, aby ponownie w tej konfiguracji otrzymać standardową przeglądarkę Tor, należy usunąć całą instalację Tor Browser z dodatkiem w Workstation i pobrać ją od nowa (Workstation ma dedykowany program do pobierania).

Konfiguracja ta ma więc liczne wady, ale zarazem jest najprostrzą metodą dostępu do stron, które blokują węzły wychodzące Tora z zachowaniem pewnej dozy prywatności.

Łatwiej jest, zamiast Whoniksa, mieć w tym celu duet Whonix + Qubes OS. Wtedy można mieć dedykowane AppVM pod taki Tor Browser z dodatkiem jednym czy drugim i włączać je ad hoc, gdy nie ma innego sposobu (z zachowaniem prywatności) dostępu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości