Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vpn+tor
04.04.2013, 20:33
Vpn+tor
Witam serdecznie.
Myślę, że temat ogólnie znany jednak gdzie nie szukam informacji jestem odsyłany do googla i szukania w tematach i czytania. Jednak gdzie nie znajdę interesującego mnie tematu, odpowiedź zawsze odsyła do innych tematów, lub czasem nieistniejących już forów. Kiedy zadam pytanie na jakimś forum w sieci tor, słyszę jedynie, jakie to złe czasy, że gimbaza opanowała tora.

Przede wszystkim aktualnie korzystam z Tora pobranego z tor-project na windowsie 7. Nie mam pojęcia na ile na takim zestawie jestem "do wykrycia".
Ostatnio postanowiłem ruszyc pewną sprawę, która bardzo mocno mnie nurtuje. Generalnie chciałbym opisac pewne oszustwo na poziomie lokalnym, jednak bardzo zależy mi, bym pozostał anonimowy. Niestety, zależy mi również na dostępie do JavaScriptu by wszystko poszło po mojej myśli. Niestety, włączenie tego w torze jest ponoc bardzo ryzykowane.

Pomyślałem więc o vpn+tor, konkretnie airvpn który ponoc nie trzyma logów. Jest też tani i ma myślę odpowiedni poziom bezpieczenstwa.
Na ile trudna jest obsługa VPN, oraz czy jeżeli włączę w torze JavaScript a tor będzie odpalony na vpn (o ile dobrze rozumiem ideę vpn'a) to zostanie rozpoznane moje ip? Czy też ip vpn?
Chciałbym postawic również stronę internetową na której zawarłbym kilka rzeczy, jednak każdy darmowy hosting z gotową stroną (nie potrzebuję nic bardziej zaawansowanego) wymaga dostępu do JS. Chciałem dodac, że korzystam z sieci w akademiku, na ile to kompilkuje/zmienia/ułatwia sprawę?

Wybaczcie mi mój brak wiedzy. Chętnie poczytam polecane przez was tematy czy poradniki, jeżeli będa miały jakiekolwiek informacje inne niż "szukaj gimbusie". Zależy mi na jak największej anonimowości ponieważ sprawa nie jest taka błacha. Zależy mi, by możliwośc odnalezienia mojej osoby po wpisie/założonej stronie/wysłany mailu była możliwie jak najmniejsza, lub była praktycznie niemożliwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04.04.2013, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2013 21:02 przez kr2y510.)
RE: Vpn+tor
VPN+Tor służy do ukrycia faktu korzystania z sieci Tor, przed dostawcą internetu i służbami lub do obejścia blokady sieci Tor (np. Chiny czy Iran).
Zestaw VPN+Tor spowoduje jedynie, że połączenie z siecią Tor będzie przebiegało w tunelu, od Twojego komputera do dostawcy VPN.

Tor zapewnia wystarczającą anonimowość.
Co do JavaScriptu i reszty odpowiedź jest taka sama jak przy samym Tor'ze.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

04.04.2013, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2013 21:31 przez SzybkieLue.)
Nie do końca(a tak naprawdę wcale) zrozumiałem drugą częśc.
Czyli, jeżeli użyję VPN+Tor, to używając strony z JavaScriptem jest szansa na znalezienie mojego ip?
Przepraszam, że pytam o rzeczy dla was zapewne oczywiste, jednak naprawdę nie posiadam takiej wiedzy a zależy mi, by nie popełnic głupiego błędu.

Przedstawię sytuację w ten sposób.
W moim otoczeniu odbywa się korupcja na poziomie władza-lokalni przedsiębiorcy. Dodatkowo niektórzy z nich działają też nie do końca legalnie. Wiem, że jeżeli wszystko opisałbym ze swojego ip, szybko miałbym przesrane.

Zależy mi na założeniu strony www, gdzie umieściłbym kilka faktów. Niestety, kiedy próbowałem zrobic to przez tora, po prostu nie zadziałało. Tzn. z wyłączony JS nie działały przyciski na stronie ani nie wyświetlała się częśc rzeczy.
Jak włączę obłusgę JS w torze to jest spora szansa, że gdzieś to moje ip zostanie, przez właśnie JS. Pomoże mi ktoś z jakimś sensownym wyeleminowaniem takiego ryzyka?
Sprawa nie jest taka prosta, konsekwencje mogą byc nie fajne dla mojej osoby. Chcę ryzyko zminimalizowac do zera.

Podobnie sprawa działa z mailem. Tormail czy safe-mail raczej nie nadają się do wysłania paru plików. Chciałbym jakoś ubsłużyc maila (np. t) przez tora tak, by działał i nie zostawił śladów ip.
04.04.2013, 22:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2013 23:06 przez kr2y510.)
(04.04.2013 21:27)SzybkieLue napisał(a):  Nie do końca(a tak naprawdę wcale) zrozumiałem drugą częśc.
Czyli, jeżeli użyję VPN+Tor, to używając strony z JavaScriptem jest szansa na znalezienie mojego ip?
Szanse są minimalne. W zasadzie jakiś błąd, którego nigdy nie można wykluczyć, może Cię zdradzić. Jest większa szansa namierzenia Cię po:
➟ stylu pisania
➟ odcisku stosu TCP
➟ metadanych w dokumentach
Jeśli strony na które będziesz wchodził są poza Polską, to szanse namierzenia Cię po stosie TCP są bliskie zeru. Mało kto zbiera odciski stosu TCP i praktycznie nikt takich danych nie udostępnia.

(04.04.2013 21:27)SzybkieLue napisał(a):  Zależy mi na założeniu strony www, gdzie umieściłbym kilka faktów.
Wal np. na Wordpress.com albo na jakiś darmowy hosting w np. USA z PHP+MySQL.

(04.04.2013 21:27)SzybkieLue napisał(a):  Podobnie sprawa działa z mailem. Tormail czy safe-mail raczej nie nadają się do wysłania paru plików. Chciałbym jakoś ubsłużyc maila (np. t) przez tora tak, by działał i nie zostawił śladów ip.
Np. Riseup.net

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

05.04.2013, 0:44
Dzięki za pomoc, miło jest spotkac kogoś pomocnego a nie samych krzykaczy Smile.
Podsumowując, lepiej jest jednak wykupic ten VPN czy mimo wszystko nie?
05.04.2013, 1:18
Nie musisz kupować na jednorazową akcję. Możesz wziąć jakiś płatny na próbę (czasem dają 3 dni free) lub wziąć darmowy. Spróbuj wpierw darmowy VPN-GATE - jest wątek na forum.

07.04.2013, 13:04
Połączenie typu Tor->VPN
Witam.

Chcę wykonać połączenie TOR -> AirVPN -> PL VPN. Da się coś takiego zrobić? Wiele razy widziałem posty na forach gdzie ktoś pisał że łączy się TOR -> VPN, jak wykonać takie połączenie? Próbowałem już szukać odpowiedzi w internecie ale z mizernym skutkiem... pewnie to jest proste ale nie wiem jak to dokładnie nazwać i dlatego nie mogę znaleźć tego sposobu.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże Smile

Pozdrawiam,
blant
07.04.2013, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.04.2013 17:59 przez kr2y510.)
RE: VPN i TOR
Zazwyczaj te informację są dostępne na stronach danej usługi VPN często nawet z obrazkami co i jak, jak dla dziecka.

ps: czy to nie jakiś paradox: czemu nie kontynuujesz tematu Tu: [Korekta (kr2y510) - zmieniłem tytuł wątku] tylko tworzysz nowe zupelnie niepotrzebnie dlatego wnoszę o usunięcie obecnego zbędnego tematu na rzecz poprzedniego do którego link wymieniłem wyżej.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07.04.2013, 17:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.04.2013 18:00 przez kr2y510.)
RE: VPN i TOR
(07.04.2013 14:20)SharedAccount napisał(a):  Zazwyczaj te informację są dostępne na stronach danej usługi VPN często nawet z obrazkami co i jak, jak dla dziecka.
Tak z obrazkami. Ale nie dla połączenia:
Komputer -> Tor -> VPN -> Internet
Czyli przez sieć Tor do VPN.
A ten chce coś takiego:
Komputer -> Tor -> VPN1 -> VPN2 -> Internet
Tongue

(07.04.2013 13:04)blant napisał(a):  Chcę wykonać połączenie TOR -> AirVPN -> PL VPN. Da się coś takiego zrobić?
Da się. Ale...
  • Po pierwsze, to jest głupota. VPN za siecią Tor strasznie wolno działa. Jedyny sens takiego połączenia, to uzyskanie adresu na wyjściu sieci Tor adresu nie będącego w puli adresów sieci Tor. Czyli obejście blokad adresów sieci Tor na serwerach z którymi chce się łączyć. A do tego wystarczy zwykłe anonimowe proxy.
  • Po drugie, nie ma sensu korzystania kaskadowego z dwóch VPN jeden za drugim na wyjściu sieci Tor. Sama sieć Tor zapewnia dość dobrą anonimowość.
  • Po trzecie, w przypadku systemów Windows i bez użycia maszyny wirtualnej nie da się tego zrobić dla innych połączeń niż połączeń typu OpenVPN.
  • Po czwarte, w przypadku systemów Windows i dla VPN typu OpenVPN nie da się tego zrobić przy pomocy oprogramowania OpenVPN.

(07.04.2013 13:04)blant napisał(a):  Wiele razy widziałem posty na forach gdzie ktoś pisał że łączy się TOR -> VPN, jak wykonać takie połączenie?
Na 90% ten co umieścił te posty pierdolił i nie wiedział o czym pisze lub co naprawdę zrobił.
Pewnie połączył się wpierw z VPN a potem z siecią Tor - co jest proste. Czyli tak:
Komputer -> VPN -> Tor -> Internet

Poradnika dla Windows jak połączyć się:
Komputer -> Tor -> VPN1 -> VPN2 -> Internet
nie umieszczę, bo to zbyt długi opis i jest niewielki sens robienia takich tuneli. Na Linuksie czy BSD z samym zestawieniem takiego tunelu jest z tym nie ma większych problemów, ale są inne problemy.

Napisz może co chcesz uzyskać i jaki masz system operacyjny.

07.04.2013, 22:05
RE: Połączenie typu Tor->VPN
Ten problem już został rozwiązany, poradziłem sobie sam Smile

Natomiast teraz mam inny problem.
Jestem połączony z VPN AirVPN.org i robię test na ip-check.info.

Wynik:
[Obrazek: vpnp.png]

Co jest nie tak? Wydawało mi się, że jeśli jestem podłączony pod VPN to moje IP nie jest przesyłane, tylko IP VPNa... a tu jednak zaskoczenie, bo pod IP VPN widnieje moje IP.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości