Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsłuch i namierzanie telefonu
04.07.2016, 20:12
RE: Podsłuch i namierzanie telefonu
Witam po dłuższej przerwie. Jednak moje obawy okazały się słuszne i miałem telefony na podsłuchu :) mój dawny brak bhp niestety dał o sobie znac, teraz czekam aż cisnienie powietrza troche zmaleje, a w międzyczasie jako, że jestem bogatszy o nowe doświadczenia podaje kilka faktow które mogą się innym przydać:
-jeśli telefon to tylko android (nie żadne stare nokie itp, co nam daje to ze brakuje wirusów jak nie mamy możliwości sprawdzenia czy gdzieś nie ma imsi catcherow ?? Nic. Wybijcie sobie z głowy stare telefony. Jeśli nagle brakuje zasięgu, ogólnie sygnał zaczyna wariowac - wiedzcie ze coś się dzieje)
-na android program wcześniej wspomniany imsi catcher + cell spy catcher (program uczy się przez kilka dni stacji bazowych z naszej okolicy, a po tym czasie wyje na czerwono jak coś się zmieni. Ferelna stacje można chyba zablokować)
-do tego program network monitor (ten zolta ikonka) który uratował moje dupsko, a dokładniej wartość w tabelce pt device speed która dała mi do myślenia ze stacje bazowe raczej nie mają nóg i nie potrafią zasuwac z prędkością 12 m/s). Ten program polecam najbardziej.

Do tego co prawda nie na temat GSM, ale juz napisze w tym wątku - sieci WIFI to zło i jeśli ktoś ma was na celowniku to nieważne czy to Windows czy Linux - nie ma bata żeby zablokować dostęp do komputerów w waszej sieci . Jak, tego niestety jeszcze się nie dowiedziałem. Ale kto jest spostrzegawczy napewno zobaczy różnice w procesach albo ekranie logowania (to ważne szczególnie w linuxie - zwracaj cie uwagę na ekran startowy)

I kończąc chciałem zacytować tekst ktory przeczytalem na jakimś forum:
"Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj slucha" :)

Pozdrawiam, jak sobie coś przypomnę to napisze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości