Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsłuch i namierzanie telefonu
06.06.2012, 19:42
RE: Podsłuch i namierzanie telefonu
I nigdzie na swiecie nie jest znana sprawa w ktorym śledczy wykorzystali takie srodki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.06.2012, 20:10
W USA jak i wielu innych krajach, nielegalnie zdobyte dowody nie są uznawane przez sąd i nie mogą świadczyć o winie.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

04.05.2014, 5:22
Jest sposób na sprawdzenie podsłuchu czy mamy. Pokrętny ale jakoś działa.

1. Zakładamy stronę czy podstronę np http://www.domena.pl/info.txt
2. Rozmawiamy przez telefon że np "zostawię namiary na coś tam" pod powyższym linkiem
3. Mówimy o tym przez telefon raz a później ten drugi dzwoni że niby zapomniał i powtarzamy ponownie

No i sprawdzamy logi serwera. Jak info.txt nie miało odnośnika to się nie poindeksuje ale jak ktoś tam wejdzie nawet torem to już będziemy wiedzieć :-)

Ta metoda zwykle działa. Kandelarie adwokackie często chcą wiedzieć czy ich rozmowy z klientami nię są niejawnie słuchane przez prokuraturę.

Zamiast tego info.txt można nazwać nazwiskiem.klienta.txt. Można zastawić pułapkę i podawać telefonicznie login i hasło gdzie mamy pełną kontrole logów.
Zwykle zaraz ktoś wchodzi na link jak jest podsłuch. Wchodzą czasami torem i przeważnie w godzinach pracy :-) Przeważnie z neostrady jakiejś. Ale wiadomo że ktoś jeszcze to słyszał. Można posłać SMS z linkiem.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14.02.2015, 19:16
A po co sie tak meczyc, bardzo prosty test podsluchu mozna zrobic, wyjmujac karte sim i probowac sie dodzwonic. Bardzo mozliwe ze karta bedzie w zasiegu bo operator ma wtedy nakaz ciaglej aktywnosci karty.

bylo tez charakterystyczne pikniecie ktore mozna bylo uslyszec zaraz,po polaczeniu.z rozmowca ale nie wiem czy dalej z tego korzystaja.
30.10.2015, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2015 19:30 przez kr2y510.)
Ciekawy artykuł w Ars Technica:
Low-cost IMSI catcher for 4G/LTE networks tracks phones’ precise locations
$1,400 device can track users for days with little indication anything is amiss.

Koszty podsłuchu spadają z dnia na dzień...

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

19.05.2016, 14:06
(14.02.2015 19:16)kompowiec2 napisał(a):  A po co sie tak meczyc, bardzo prosty test podsluchu mozna zrobic, wyjmujac karte sim i probowac sie dodzwonic. Bardzo mozliwe ze karta bedzie w zasiegu bo operator ma wtedy nakaz ciaglej aktywnosci karty.

bylo tez charakterystyczne pikniecie ktore mozna bylo uslyszec zaraz,po polaczeniu.z rozmowca ale nie wiem czy dalej z tego korzystaja.

Przepraszam, że odświeżam stary wątek, ale muszę zapytac -
co w wypadku gdy feralna karta jest wyjeta z telefonu, ale bylo w niej ustawione bezwarunkowe przekierowanie wszystkich rozmow na inny numer? Przeciez po wyjeciu karty, przekierowanie przez jakis czas ciagle dziala? Zastanawia mnie to troche, bo wyjalem karty prepaid z przekierowaniem juz jakis czas temu, (na koncie nie wiecej niz 10 zl) a rozmowy przychodza do dzisiaj....
22.05.2016, 12:04
To już wiesz, że przekierowanie rozmów nie siedzi w karcie SIM, a u operatora.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
31.05.2016, 9:28
Dobrze, to już wiem, ale ciągle nie rozumiem dlaczego to ciągle jest skoro przy każdym przekierowaniu są zabierane środki z konta jak podczas zwykłego połączenia. Jak wspomniałem, tych środków było nie więcej niż 10 zł, ale rozmowy przychodziły jeszcze przez długi czas, gdzie mam pewność, że tych środków na przekierowanie nie było (na tej wyjętej sim).

Chcę się przekonać czy te sygnały jakie do mnie dochodzą to tylko wytwory mojej wyobraźni czy może jest coś na rzeczy.

I tu przy okazji się zapytam jeśli można: jest możliwość tutaj na forum, żeby kompetetna osoba sprawdziła logi z Tigera z Linuxa?

Pozdrawiam.
02.06.2016, 13:59
Bo u tego operatora środki są na karcie SIM.
Przy okazji mamy informację, że takie coś działa. Może komuś się do czegoś przyda.

02.06.2016, 14:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2016 14:37 przez detonator.)
Jestem moze nie w stu procentach przekonany, ale w zdecydowanej wiekszosci napewno - ze na innych kartach tego operatora, po wyjeciu sim polaczenia owszem przychodzily.
Ale przynajmniej do czasu hipotetycznego wyczerpania sie srodkow na przekierowania. Albo minela waznosc doladowania ktore bylo zazwyczaj nie wielkie.

Chociaz teraz sobie mysle, ze moze faktycznie w tej akurat karcie byla waznosc konta dluzsza, teraz za bardzo nie pamietam. Tak, chyba tak bylo.

Niemniej nie pytalbym sie specjalnie na forum tylko o taka bzdure (bo nie wiem czy wspomnialem - te smsy nie przychodzily mi na sam tel bo karta jest pocieta. Tylko na sms2mail.) tylko zaczalem miec wrazenie ze wokol niej zaczely krazyc złe moce...

imsi catchery ciagle wariowaly, drugi catcher dla pewnosci zainstalowany po dniach nauki stacji okolicznych tez zawyl o nieznana siec w okolicy. Do tego kilka dziwnych zbiegow okolicznosci w realu (nie tym sklepie), ze az sie same rzucaly w oczy.

To sie wzielem, zebralem i zapytalem. I przyswajam zaleglosci bo troche z bhp bylem na bakier...

A to trochę nieprzystoi w zawodzie elektromontera...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości