Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Higiena PC-ta i Windy ...kontynuacja wątku ze starego forum
09.04.2009, 23:05
Information Higiena PC-ta i Windy ...kontynuacja wątku ze starego forum
Firma Panda Security na swoim research blogu umieściła darmowe narzędzie Panda USB Vaccine do blokowania funkcji autorun na dyskach USB. To zabezpiecza komputer (z windą) przed złapaniem wirusa tą drogą. Narzędzie blokuje również auto-uruchamianie z płyt CD/DVD.
Jest to bardzo przydatne użytkownikom Visty, gdzie tę funkcję trudno wyłączyć.
Narzędzie to działa także z wiersza poleceń.

Na blogu jest także darmowy skaner antywirusowy działający z wiersza poleceń lub z GUI. Niestety sygnaturki pojawiają się rzadko.

Dr.Web, jak wielu producentów oprogramowania antywirusowego, umieszcza płytki z systemem operacyjnym Live CD dedykowane do usuwania wirusów.
Obrazy płytek CD(~500MB) i DVD(4GB!) są tu:
ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/iso/
Na szczęście umieszczają także dystrybucję minDrWebLiveCD (tylko 66MB) aktualizowaną częściej. Do pobrania tu:
ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/livecd/

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29.07.2009, 22:47
RE: Higiena PC-ta i Windy ...kontynuacja wątku ze starego forum
ja polecam Kasperskiego Smile już kilka razy uratował mi pliki Smile nawet trial sie przydaje i gdzies można znalesc 'reset trial' dla lubiących w kółko instalowac Smile z toolsów warto poznać TweakNow PowerPack dużo opcji do wyszperania łącznie z wyłączeniem wkurzającego "low disk warning" Big Grin a do kontroli start up wykorzystuje pieska z winpatrola Smile http://www.winpatrol.com/
21.11.2009, 21:32
Czym się różni wersja dvd od cd DrWeba? Siedzę sobie na ich stronce i nie widze nawet linku do ich ftp. Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o jakichś systemach na livecd przeznaczonych do usuwania wirusów.

Pobieram wersję cd dla próby, nagram sobie na dvd-rw.

Aktualnie używam avasta, DrWeb jest lepszy?
22.11.2009, 3:00
(21.11.2009 21:32)Premislaus napisał(a):  Czym się różni wersja dvd od cd DrWeba?
Nie wiem. Nie ściągałem wersji DVD.
Może ma więcej sygnatur wirusów? Może więcej narzędzi? Ściągnij i sprawdź.
Z tego co widzę to wersja CD jest uaktualniana prawie codziennie a tamta nie...

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

28.03.2010, 17:51
Katana: Portable Multi-Boot Security Suite

Wszystko w jednym. Jak ktoś ma wolny pendrive 8GiB i chce mu się sciągać ponad 3GB spakowanego archiwum.

Zawiera dystrybucje:
- Backtrack 4
- the Ultimate Boot CD
- Ultimate Boot CD for Windows
- Ophcrack Live
- Puppy Linux
- Kaspersky Live
- Trinity Rescue Kit
- Clonezilla
- Derik's Boot and Nuke

I narzędzia:
- Wireshark
- Firefox
- PuTTY
- the Unstoppable Copier
- OllyDBG
- ProcessActivityView
- SniffPass Password Sniffer
- ClamAV
- IECookiesView
- MozillaCacheView
- FreeOTFE
- FindSSN
- The Sleuth Kit
- OpenOffice...............

13.05.2010, 16:48
Firewall pod Vistę i 7-mkę.
Od czasu Sygate, który był najlepszym firewallem w czasach 2000/XP/2003 nie było długo żadnego dobrego firewalla pod Windę.
Ostatnio znalazłem PC Tools Firewall i zainstalowałem go na kilku komputerach znajomych (na inną metodę testów jestem zbyt leniwy). Im na razie się sprawdza. A ja oceniając jego opcje i działanie zaświadczam, że ma wszystko to co powinien mieć firewall.
Jest za darmo i ma polski język.

13.05.2010, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2010 17:54 przez Madlock.)
A co powinien mieć firewall? Ja mam w ruterze jakiś SPI firewall i na stronach testujących zawsze mam lepszy wynik gdy działa on, a nie programowy. Programowy mam darmowy Online Armor, tylko dlatego bo podobają mi się tam wykresy up/downloadu i spis połączeń z nazwą aplikacji, IP, portami i nawet z flagą kraju. Wyłączyłem tylko funkcję Program Guard bo mnie to wkurzało.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.05.2010, 21:51
Firewall w routerze chroni jedynie przed bezpośrednimi atakami z zewnątrz sieci. Przed atakami z wewnątrz sieci zazwyczaj (>99%) nie chroni.
A przed atakami poprzez komputer użytkownika nie chroni wcale (chyba, że konkretny adres IP został wcześniej zablokowany co jest mniej prawdopodobne niż trafienie 6-tki w totka).

(13.05.2010 17:52)Madlok napisał(a):  A co powinien mieć firewall?

Trudne pytanie...... Undecided
W przypadku Windowsa powinien umieć blokować dowolny program dla dowolnego zestawu domen/adresów IP/portów/protokołów. Powinien umieć zablokować ruch wywołany poprzez uruchomienie jednego programu przez inny (np. coś tam uruchomia Firefoksa bo chce by on się z czymś połączył). Powinien umieć zablokować ruch przez zmodyfikowane programy. Powinien mieć wsparcie IPv6. A najlepiej jak umie zablokować jądro systemu.
Oczywiście to nie wszystkie pożądane featury. Ale najważniejsze.

31.05.2010, 23:27
Pojawiła się nowa wersja Ultimate Boot CD.
UBCD to taki scyzoryk szwajcarski którym można przetestować pamięć RAM i płytę główną, pogrzebać w BIOS-ie, ustawić twarde dyski, bezpiecznie je skasować (SATA: zarówno fizyczne jak i programowo dostępne), zrobić backup obrazu partycji (ważne dla posiadaczy laptopów z instalką Windy na osobnej partycji a nie na płytce) i wiele innych ciekawych rzeczy.
Obraz nie mieści się już na małej płytce CD ale w czasach flashdysków nikt się tym nie przejmuje.
Niestety w tym samym czasie pojawiła się nowa wersja kasowarki dysków Darik's Boot And Nuke, więc na UBCD jest jej stara wersja beta.

17.06.2010, 16:34
BleachBit - czyści "wszystko" co zbędne (cache, temp, historia, ciastka...), celem zachowania prywatności.
Windows (instalator), Windows portable i Linux.
Otwarte źródła. Polska lokalizacja.
Strona projektu: http://sourceforge.net/projects/bleachbit/
Jest też strona bleachbit.org ale kieruje na SourceForge.
Używam od pół roku.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości