Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak działają kamery w lasach
26.09.2011, 19:12
RE: Jak działają kamery w lasach
A to nie będzie tak, że kto gdzie śmiecił, to dostaje ten kawałek z tytułu zmieszania ziemi z pracą? XD
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.09.2011, 21:38
No właśnie, czemu nie miałoby tak być?

Ideologically, of course, I should just call myself anarchist. But I don't hate rich people.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26.09.2011, 21:39
(26.09.2011 16:24)tosiabunio napisał(a):  Oczywiście, ale przede wszystkim śmiecą. Nie widziałem nigdy w lesie hodowli zioła, bimbrowni, strzelców, rusałek, ale na syf i śmieci to wybitnie łatwo się natknąć.

Pytanie, czy walka z tym procederem (wszakże nie jest to tak całkiem przestępstwo bez ofiar) może być przy użyciu kamer?

Ja widziałem. U mnie we wsi, w lesie dilerzy chowali narkotyki, potem banda dresów zbudowała sobie domek na drzewie i tam imprezowała. A z drugiej strony wsi, za skałkami, na takim "płaskowyżu" istniała zbudowana przez kogoś szopa, gdzie też imprezowano. Obydwie nieruchomości zostały zlikwidowane przez policje - moi znajomi z tej szopy wpadli, byli upaleni i klęczeli przykuci do kaloryfera na komisariacie.
26.09.2011, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 22:19 przez Prozak.)
no dobrze, a jeśli ktoś chcę sobie zbudować taki domek na drzewie, osiedlić się w naturalie pustej przestrzeni skalnej o rozmiarach umożliwiających penetrację przez człowieka. Czy to z pobódek cielesnych, czy ideologicznych i nie życzy sobie żadnych nieproszonych gości, służb, czy policji. Śmiało może wykorzystać tą metodę w drugą stronę.

(26.09.2011 15:25)kr2y510 napisał(a):  Czyli wszystko wskazuje na to, że jest to przerobiony telefon komórkowy z dołożonym czujnikiem ruchu i prawdopodobnie dołożonym zewnętrznym mikrofonem.

dokładnie. tak też wygląda [http://www.polskieradio.pl/7/165/Artykul/366874,Kamery-w-lasach]
Jak zbudować takie coś samemu? Nie licząc zbytnio na schwytanie oryginału w promieniu paru setek km. od miejsca zamieszkania.
Czy są znane są Ci jakieś wypracowane rozwiązania, możliwe do zaaplikowania przy stosunkowo nie dużej wymaganej fachowej wiedzy?
27.09.2011, 0:00
(26.09.2011 22:14)Prozak napisał(a):  no dobrze, a jeśli ktoś chcę sobie zbudować taki domek na drzewie, osiedlić się w naturalie pustej przestrzeni skalnej o rozmiarach umożliwiających penetrację przez człowieka. Czy to z pobódek cielesnych, czy ideologicznych i nie życzy sobie żadnych nieproszonych gości, służb, czy policji. Śmiało może wykorzystać tą metodę w drugą stronę.

Nawet w swoim prywatnym lesie nie możesz czegoś takiego zrobić, według prawa oczywiście. Obecnego prawa. Nie możesz nawet ściąć drzewa z własnego podwórka.
27.09.2011, 0:35
Pytanie jest dobre. Warto szeroko poinformować masy o tych kamerkach. Złodzieje sami się postarają, aby ich ubywało (o ile ten towar łatwo namierzyć, ściągnąć i spieniężyć).
27.09.2011, 1:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2011 1:49 przez kr2y510.)
A więc wyciągnęli bebechy z komórki i zapakowali w inną obudowę.
[Obrazek: kameralesna01.jpg]
Mogliby się przynajmniej postarać o jakąś obudowę w barwach ochronnych. Zastanawia mnie jedno, czy tam jest głośnik? Bo pewnego dnia turysta usłyszy: "Panie, tu nie toaleta! W lesie się nie leje!" I stanie w trybie pilnym przed sądem grodzkim za odlewanie się w "miejscu publicznym", bo kasy w budżecie gminy zawsze mało.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

12.06.2012, 19:39
Chyba takich kamer jest najwięcej tam gdzie ścinane są drzewa - ponoć w Polsce jest ich kilkaset i mają służyć właśnie do wyłapywanie złodziej...
12.06.2012, 23:31
I pomyśleć, że ja się kładłem na takich ściętych drzewach i nie tylko. Pasuje się przejść do lasu i te kamery zlokalizować...

TorChat: j3rqajp7rvvbdul4
13.06.2012, 10:57
Nie sądze aby było ich aż tak wiele - jeśli weźmiemu pod uwagę ilość przecinek w lesie i wjazdów do lasu gdzie ludzie pozbywają się śmieci to liczba 400 a nawet 1000 nie jest aż tak duża i prawdopodobieństwo spotkania takiej kamery jest małe. Myśle że nikt też nie montuje takich kamer poza leśnymi drogami bo nie miało by to sensu więc gdy zejdziemy ze szlaku powinniśmy buć "anonimowi";)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości