Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak działają kamery w lasach
26.09.2011, 9:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 9:37 przez Prozak.)
Jak działają kamery w lasach
Jak wiadomo od jakiegoś czasu jest dosyć głośno na temat montowania kamer w lasach. Czy ktoś mógłby przybliżyć na jakiej zasadzie działają owe kamery? Głównie chodzi mi na jakiej zasadzie się łączą z "bazą" i jakiego typu to sprzęt.

miłego ludziska
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.09.2011, 10:55
RE: Jak działają kamery w lasach
Pierwsze słyszę... Na co one tam? Jeszcze rozumiem jakby dawać tam gdzie stoją tirówki Wink.
26.09.2011, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 11:48 przez zygfryd.)
Też pierwsze słyszę...
Może będą montować przy dzikich wysypiskach by wykryć za czyją pomocą się powiększają. Tak jak w przypadku fotoradarów system mógłby się sam finansować Smile
A technicznie najprościej chyba:
Moduł gsm wysyła sms do zarządcy, że trzeba by wymienić baterię, nośnik pamięci.

Edit:
dodatkowo pewnie byłby czujnik ruchu by nie nagrywać jak nic się nie dzieje
26.09.2011, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 12:55 przez Prozak.)
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/.../486173948

"Strażnik leśny, który obsługuje taką kamerę, otrzymuje informację na telefon komórkowy, że w pobliżu kamery cos się dzieje i może, albo za pośrednictwem telefonu komórkowego podejrzeć co widzi kamera, albo może to zrobić za pośrednictwem komputera. Może zadzwonić do tej kamery i po zadzwonieniu strażnik w słuchawce swojego telefonu słyszy co dzieje się wokół kamery."

z tego teksu wynika, że mają obraz na żywo, a nie dopiero po podpięciu pod komputer.
zatem, w jaki sposób oni mają bezpośrednie połączenie z kamerą? Przecież nie WiFi...
26.09.2011, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 15:34 przez kr2y510.)
Informacja ogólnodostępna w internecie:
wspolczesna.pl napisał(a):Kamery montowane między drzewami są niewielkich rozmiarów i mają czujnik ruchu, który uruchamia urządzenie. Dzięki temu może pracować bez ładowania baterii nawet kilka dni. Informację, że kamera rozpoczęła rejestrację obrazu natychmiast otrzymują strażnicy leśni. Mogą oni obejrzeć obraz na ekranie komputera czy telefonu komórkowego. Kamera wyposażona jest także w kartę SIM. Dzięki temu strażnik może też zadzwonić do kamery. Brzmi to dziwnie, ale dzięki temu usłyszy wszystko, co dzieje się wokół ukrytego w lesie urządzenia.

Czyli wszystko wskazuje na to, że jest to przerobiony telefon komórkowy z dołożonym czujnikiem ruchu i prawdopodobnie dołożonym zewnętrznym mikrofonem.

Urządzenie można wykryć na kilka sposobów.
- pasywnym wykrywaczem kamer, np.:
Green Bay Professional Packet Radio:Video Camera Sync Detector
- aktywnym wykrywaczem kamer, np.:
Green Bay Professional Packet Radio:Lamp Flasher For Detecting Hidden Cameras - zastępując tradycyjną żarówkę LED-ami do pilotów tv. Gdzieś widziałem w necie schemat gdzie wykrywany był ciąg testujący wysyłany do zestawu diod LED. Podobne rozwiązanie jak tu: GBPPR:Detecting Hidden Video Cameras. Tyle że zsynchronizowane z detektorem.
- tradycyjnym wykrywaczem telefonów GSM

wspolczesna.pl napisał(a):Każde z nich kosztuje nieco ponad 3 tys. zł.

To wskazuje na to że nic ciekawego tam nie ma, bo gdyby było urządzenie byłoby droższe.

Skoro wiadomo jak wykryć, to może znajdą się jakieś Cameras Developers Wink które opublikują zdjęcia rozebranego urządzenia i wrzucą binarki jego softu.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

26.09.2011, 15:40
A nie prościej zapłacić za wywózkę śmieci?

www.miasik.net
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26.09.2011, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 16:01 przez kr2y510.)
Gdyby tylko i wyłącznie o śmieci chodziło to nie miałbym nic przeciwko kamerom. Sam mam mały kawałek lasu więc śmieci w lesie mnie wkurzają.
Ale tu nie chodzi o śmieci, a o całą gamę "przestępstw i wykroczeń bez ofiar" oraz o inwigilację.
Co złego jak ktoś sobie kłusnie na niczyim terenie jakąś zwierzynę?
Gdzie normalny człowiek może sobie przestrzelać broń palną lub kuszę?
Dlaczego nie można sobie zapalić papierosa w lesie? Kiedyś można było i nikt z tego cyrków nie robił.
Do tego w lasach ludzie pędzą bimber, hodują zioło i robią wiele rzeczy, które nikomu nie przeszkadzają.

Jak myślisz, jeśli leśnicy będą wiedzieć, że na jakiejś polance żerce będą celebrować Noc Kupały, to gdzie ustawią kamery? Wink
Tam gdzie śmieci wywalają? - wątpię.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

26.09.2011, 16:24
Oczywiście, ale przede wszystkim śmiecą. Nie widziałem nigdy w lesie hodowli zioła, bimbrowni, strzelców, rusałek, ale na syf i śmieci to wybitnie łatwo się natknąć.

Pytanie, czy walka z tym procederem (wszakże nie jest to tak całkiem przestępstwo bez ofiar) może być przy użyciu kamer?

www.miasik.net
26.09.2011, 18:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011 18:09 przez aluzci20.)
Oczywiście , akurat do tego kamery się dobrze nadają bo śmieci pojawiają się zazwyczaj w jednym miejscu.
Aczkolwiek nie wiem gdzie tu ofiary jeśli las nie jest prywatny.

Ideologically, of course, I should just call myself anarchist. But I don't hate rich people.
26.09.2011, 18:47
No tak, zapomniałem, że hardkorowo jest śmiecić w lesie, skoro państwowy. Jak rozumiem, w tym wypadku im gorzej, tym lepiej.

Problem w tym, że jeśli kiedyś chcemy sprywatyzować lasy, to lasy, a nie śmietniska. Chcę z tej prywatyzacji dostać swoją działkę, więc chciałbym, aby stan mojego kawałka lasu był dobry, albo cena wysoka (jeśli nie dostanę swojej działki w naturze).

www.miasik.net
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości