Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tor - kilka pytan blondynki
19.08.2011, 16:55
Tor - kilka pytan blondynki
Przede wszystkim witam bo jestem tu nowa Smile
Zainteresowalam sie ostatnio torem itp poczytalam forum pogrzebalam ale mam jeszcze kilka pytan:

1. Czy rzeczywiscie jest sens uzywac webproxy dodatkowo z torem, czy poprawia to realnie anonimowosc? Rozumiem ze taka konfiguracja dziala tylko ze zwyklym netem a nie ze stronami .onion?

2. jezeli dobrze rozumiem korzystanie z mostkow obniza szanse na to ze ISP bedzie wiedzial ze uzywam w danym momencie tora. Ale czy uzywanie mostkow nie naraza na jakies inne zagrozenia? nie obniza anonimowosci?

3 Co z java scriptem? Wylaczac go kompletnie czy nie? Z tego co wiem torbutton chroni juz przed "zlym" javascriptem i dlatego zarowno w Tor Browser Bundle jak i np w Tailsie js jest domyslnie wlaczony.
Z drugiej strony wedlug panopticlick najlepsze rezultaty w kwestii wmieszania sie w tlum daje jednak wylaczenie js.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19.08.2011, 17:41
RE: Tor - kilka pytan blondynki
Tak się zastanawiam po co "kobiecie" TOR :>. Może podchodzę zbyt stereotypowo?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kinder,_Küche,_Kirche
19.08.2011, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2011 18:05 przez aluzci20.)
(19.08.2011 17:41)Premislaus napisał(a):  Tak się zastanawiam po co "kobiecie" TOR :>. Może podchodzę zbyt stereotypowo?

a potem wolnościowcy się zastanawiają, czemu tak mało w tym środowisku kobiet...

Ideologically, of course, I should just call myself anarchist. But I don't hate rich people.
19.08.2011, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2011 11:10 przez kr2y510.)
(19.08.2011 16:55)Shiela napisał(a):  1. Czy rzeczywiscie jest sens uzywac webproxy dodatkowo z torem, czy poprawia to realnie anonimowosc?

Węzłów wyjściowych sieci Tor jest ograniczona ilość a ich adresy IP są jawne, więc wiele serwisów (nie my) z różnych powodów je blokuje. Jest to jeden ze sposobów obejścia blokady sieci Tor zakładanej przez serwisy.
Stosowanie webowego proxy poprawia anonimowość w przypadku gdy wchodzimy na stronę w tym samym kraju w którym jesteśmy. Analiza i porównanie pakietów TCP jest praktycznie niemożliwa a koszt zdobycia informacji o przeglądarce wysoki.

(19.08.2011 16:55)Shiela napisał(a):  Rozumiem ze taka konfiguracja dziala tylko ze zwyklym netem a nie ze stronami .onion?

Tak. To ma sens jedynie w przypadku zwykłego netu.
Nie spotkałem wewnętrznych serwisów web proxy w sieci Tor. Są natomiast web proxy pomiędzy sieciami Tor i I2P przez które można przejść do "konkurencyjnej" sieci.

(19.08.2011 16:55)Shiela napisał(a):  2. jezeli dobrze rozumiem korzystanie z mostkow obniza szanse na to ze ISP bedzie wiedzial ze uzywam w danym momencie tora. Ale czy uzywanie mostkow nie naraza na jakies inne zagrozenia? nie obniza anonimowosci?

By pobrać adresy mostków należy wejść na stronę Tor. Więc by się dobrze zamaskować przed ISP należy te adresy pobrać tak, by ISP się nie domyślił. Np. przez web proxy z SSL.

(19.08.2011 16:55)Shiela napisał(a):  3 Co z java scriptem? Wylaczac go kompletnie czy nie? Z tego co wiem torbutton chroni juz przed "zlym" javascriptem i dlatego zarowno w Tor Browser Bundle jak i np w Tailsie js jest domyslnie wlaczony.
Z drugiej strony wedlug panopticlick najlepsze rezultaty w kwestii wmieszania sie w tlum daje jednak wylaczenie js.

Jak się da wejść na stronę bez js to wyłączyć. Jak się nie da to nie ma wyjścia. Natomiast doskonałe opcje filtrowania ruchu pod kątem uniknięcia identyfikacji ma program AdvOR. Jedyny problem z AdvOR to taki, że jeśli się łączy przez SSL to filtry nie działają. Sad Ale można to obejść przez jego sandbox.

By uniknąć identyfikacji i mieć js najlepiej używać osobnej przeglądarki do sieci Tor i rozszerzeń maskujących.

(19.08.2011 17:41)Premislaus napisał(a):  Tak się zastanawiam po co "kobiecie" TOR :>. Może podchodzę zbyt stereotypowo?

Skąd wiesz, że kobieta?
A jeśli nawet, to kobiety mają różne potrzeby. Sam używam trzech programów (jeden to FreeOTFE, inny jakiś demon Linuksa...) napisanych wyłącznie przez kobiety-programistki (wiem, bo podają nazwiska, www itd.). Używam ze względu na jakość i użyteczność.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

19.08.2011, 19:55
(19.08.2011 18:03)aluzci20 napisał(a):  

a potem wolnościowcy się zastanawiają, czemu tak mało w tym środowisku kobiet...

Moja mówi, że to ona w tym związku nosi spodnie Tongue.

(19.08.2011 18:25)kr2y510 napisał(a):  

Skąd wiesz, że kobieta?
A jeśli nawet, to kobiety mają różne potrzeby. Sam używam trzech programów (jeden to FreeOTFE, inny jakiś demon Linuksa...) napisanych wyłącznie przez kobiety-programistki (wiem, bo podają nazwiska, www itd.). Używam ze względu na jakość i użyteczność.

Bo napisał\a o sobie jako o kobiecie Smile.

Ładne te babki?

Szczerze jak słyszę słowa kobieta-programistka, to widzę przed oczami obraz dziewczyny w okularach ze szkłami jak denka od jabola Tongue. Z krzywymi nogami, pryszczami i z bobrem xD. Bez urazy programistki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovelace - chociaż ta była ładna Smile.
19.08.2011, 21:24
(19.08.2011 18:25)kr2y510 napisał(a):  Skąd wiesz, że kobieta?

Kompendium anonimowości i socjotechniki
Rozdział 4. Pozyskiwanie informacji.
[...]
4.2.1 Sposób na kobietę
Zakładasz profil z żeńskim nickiem na forum lub liście dyskusyjnej. Nick nie może być zbyt podejrzany, czyli np. wulgarny (w stylu mokra_cipka18) ani zbyt oczywisty (np. Aneta_Kowalska1992). Wstawiasz awatara ze zdjęciem jakiejś kobiety. Kobieta nie może być modelką, nie może być naga czy w inny sposób sugerująca fałszywość profilu. Ot taka zwykła dziewczyna, miła z twarzy. Piszesz o swoim problemie / zadajesz pytanie. Wyrażasz się ciepło, przedstawiasz sprawę w miarę spójnie, bez rażących błędów, z lekką nutką naiwności i kokieterii.

Ten sposób zapewnia znakomite rezultaty. Jest spora szansa, że dostaniesz sporo merytorycznych odpowiedzi (w razie czego możesz dopytywać) od armii internetowych prawiczków, z których żaden nie widział na żywo kobiecej piersi.
Uwaga: sposób z reguły nie sprawdza się na forach wysoce specjalistycznych, gdzie nikt nie uwierzy, że blondynka potrzebuje jakiejś niespotykanej informacji, i wśród starych wyjadaczy sieciowych, którzy od razu wyczują, że jakiś cwaniak ich robi w balona.

* * *

Na tym forum nie trzeba udawać kobiety. Krzysio pomaga wszystkim, którzy grzecznie poproszą i przedstawią konkretny problem Smile
20.08.2011, 16:06
Dzieki za odpowiedz krzysio. AdvOrowi napewno sie przyjrze w przyszlosci - na razie musze sie uporac ze zwyklym torem.
Jeszcze odnosnie mostkow - w jednym z artykulow na hidden wiki znalazlam cos takiego:
We do not suggest you use Tor bridges because they replace your entry guard and they are under crowded. This will lead to a lot less multiplexing on your Tor circuit and can hurt your anonymity in other ways.

Co do kwestii czy naprawde jestem kobieta to mysle ze takie dyskusje szczegolnie w kontekscie anonimowosci w internecie sa bez sensu. Chyba o to wlasnie w anonimowosci chodzi - o wolnosc bycia kim sie chce bez legitymowania sie numerem pesel i stopniem z polskiego na maturze. Oczywiscie w zwiazku z tym trzeba miec dystans do wirtualu i ciesze sie jak najbardziej ze sa tu tacy ktorzy nie lykaja wszystkiego jak swinia ziemniak.

tak czy inaczej powiem tylko, ze przegladalam wczesniej to forum i wiem doskonale ze krzysio odpowiedzialby na moje pytania dokladnie identycznie bez wzgledu na nick.
20.08.2011, 19:43
(20.08.2011 16:06)Shiela napisał(a):  Jeszcze odnosnie mostkow - w jednym z artykulow na hidden wiki znalazlam cos takiego:
We do not suggest you use Tor bridges because...

Z mostkami jest taki problem, że są obciążone stosunkowo małą ilością połączeń. Jest tak z wielu powodów:
- są odpalane przez zwykłych użytkowników na asymetrycznych łączach z małym pasmem powrotnym (upload)
- od momentu zgłoszenia mostka przez użytkownika do momentu jego opublikowania zainteresowanemu mija sporo czasu
- opublikowanie nie oznacza jego natychmiastowego wykorzystania
- użytkownicy rzadko utrzymują opublikowane mostki 7/24, a utrzymują je jedynie podczas sesji z komputerem, która trwa poniżej 8h
- podczas przekazywania ruchu zazwyczaj sami mało korzystają z sieci Tor lub nie korzystają z niej wcale

Stąd ja szacuję, że na każdy opublikowany mostek przypada <<0.5 użytkownika. A mostki statystycznie przez większość czasu nie miksują żadnego ruchu a są jedynie przekaźnikami (szyfrowanymi tunelami). I to mieli na myśli ci co pisali Hidden Wiki.
Przydała by się opcja w Tor i AdvOR ustalania losowej długości trasy (od-do węzłów) znana z sieci I2P.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

20.08.2011, 22:00
ok dzieki
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości