Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anonimowa Strona
04.08.2011, 2:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2011 14:39 przez Gomez.)
Anonimowa Strona
Witam, w innym wątku się już przywitałem więc teraz nie będę tego dublować, przejdę od razu do sedna.
Otóż... ciekawi mnie czy możliwe jest założenie anonimowej strony internetowej. Wiadomo, 100% anonimowości nie ma, ale hipotetycznie jaki największy stopień anonimowości jest do osiągnięcia?

Czytałem ostatnio część opowiadania znalezionego na strychu, które chciałbym Wam przytoczyć do zanalizowania. Pan Józek chciałby założyć stronę, która miałaby dość lekki stosunek do praw autorskich. Korzysta więc z karty pre-paidowej/sieci wi-fi/serwera proxy w jakimś niecywilizowanym kraju i wykupuję domenę... powiedzmy w biznes-host.pl, gdzie jest możliwość przenoszenia domen bez weryfikacji danych personalnych. Ale co z serwerem? Zastanawialiście się nad tym? I jak anonimowo za to zapłacić?

Uznajmy, że Pan Józek uporał się z problemem anonimowej domeny i hostingu. Ale chciałby aktualizować swoją stronę bez konieczności płacenia za pre-paid czy chodzenia po restauracjach w celu skorzystania z wi-fi. Co byście polecili naszemu bohaterowi? Ja głosuję za serwerem proxy w Korei Północnej czy na innej Kubie + dobre zabezpieczenie komputera. Tylko czy antywirus(i jaki?) oraz zapora sieciowa (znów co polecacie?) wystarczy?

Po kilkunastu dniach Pan Józek jest już posiadaczem witryny internetowej którą regularnie uaktualnia. Ale chciałby mieć większy kontakt z ludźmi, którzy odwiedzają jego stronę. Usłyszał w międzyczasie o Torze, ma więc pytanie. Czy poczta mailowa założona w Torze może przyjmować wiadomości z normalnego Internetu? Pamiętajmy, że Pan Józek nie zna się na Internecie, bezpieczeństwie, a nawet jeśli myśli, że się zna - przecież może się mylić. A w jego życiu nie ma miejsca na pomyłki, w końcu ma rodzinę którą utrzymuję. Tak więc kwestia e-maila... Tor czy też poczta, otwierana przez serwer proxy w Internecie, z jakiegoś tropikalnego kraju, coby się Panu Józkowi listy nie przeziębiły.

Aha, jeszcze jedno... Przeszukując Internet nasz mąż i ojciec natrafił na programy 20Dollars2Surf i tym podobne. Jak korzystanie z nich poprzez w/w serwer proxy wpłynie na bezpieczeństwo i anonimowość Pana Józka?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i obiecuję przytoczyć dalsze losy Pana Józka jak tylko znajdę drugą część opowiadaniaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04.08.2011, 8:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2011 9:01 przez kr2y510.)
RE: Anonimowa Strona
Po pierwsze.
Z tego co widzę wynika, że nie rozumiesz do końca technologi Tor, I2P, VPN, proxy i o co chodzi w anonimowości.
Przeczytaj wszystko co piszą na stronie projektu Tor.
Weź zainstaluj sobie klienta sieci Tor i pobaw się tym przez jakiś czas. Odwiedź ukryte usługi (ukryty internet) i strony w normalnym internecie, w tym identyfikujące komputer lub przeglądarkę. Wiele kwestii się Tobie wyjaśni w trakcie używania.

Po drugie.
Tak jak pisałeś, nie ma 100% anonimowości. Jednak bez większego problemu można zapewnić taką, że prawdopodobieństwo wpadki (ujawnienia tożsamości) będzie mniejsze niż śmierci od upadającej cegły czy doniczki.

Po trzecie.
Nie mieszaj różnych wątków finansowych i technicznych, tylko jak możesz to je rozdzielaj. Bo w przeciwnym razie przeniosę ten wątek do śmietnika.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ale co z serwerem? Zastanawialiście się nad tym? I jak anonimowo za to zapłacić?

Jest o tym na forum. Np. anonimowa karta płatnicza kupiona w USA/Kanadzie lub Bitcoin.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ja głosuję za serwerem proxy w Korei Północnej czy na innej Kubie

Bzdura. Proxy służy głównie do omijania blokad a nie do ukrywania ruchu. Jak to będzie proxy na Kubie lub Korei Pn. (a znasz takie? testowałeś?) to ruch przez nie jedynie wzbudzi zainteresowanie.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  dobre zabezpieczenie komputera. Tylko czy antywirus(i jaki?) oraz zapora sieciowa (znów co polecacie?) wystarczy?

Są osobne wątki o higienie PC, o linuksach i BSD.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ale chciałby mieć większy kontakt z ludźmi, którzy odwiedzają jego stronę. Usłyszał w międzyczasie o Torze, ma więc pytanie. Czy poczta mailowa założona w Torze może przyjmować wiadomości z normalnego Internetu?

Jak ma zarówno domenę jak i hosting to może się z nimi łączyć przez sieć Tor. Na dwa sposoby. Przez bramkę wyjściową lub przez ukrytą usługę sieci Tor postawioną na tym hostingu. Taka anonimowość wystarczy w większości przypadków. Gdy ta strona będzie np. antyrządowa, to trzeba będzie ukryć przed tym rządem fakt łączenia się z siecią Tor.

Tor to tunel, który biegnie przez wiele komputerów. Na jednym końcu tego tunelu jest komputer np. laptop Józka a na drugim końcu jest jedna z bramek wyjściowych do normalnego internetu lub jakiś komputer z ukrytymi usługami. Zazwyczaj usługi ukryte nie mają wyjścia do sieci normalnej. Bo wtedy można by je łatwo zlokalizować. Jak ktoś coś ukrywa to nie po to by to było łatwe do ujawnienia.

Do kontaktów z klientami Józek może użyć:
- normalnej poczty założonej przez sieć Tor
- poczty na tym opłaconym hostingu i łączyć się z nią przez Tor
- komunikatora TorChat (klienci Józka muszą go zainstalować)

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  "Przecież mogę zarobić w Internecie i wyjść z kłopotów!". Tak, ale co teraz powinien zrobić Pan Józek?

Jak to co? Tu nikogo nie obchodzą jakieś cudze "pitu-pitu biznes-plany". Ryzykuje. Zawsze może stracić i zawsze może zarobić. Nikt nikomu nie gwarantuje zysku. Poza tym, zawsze może się zabić i rozwiązując wszystkie swoje problemy. Jak nie chce ryzykować to niech się zabije od razu.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  czy jeśli doda na swoje strony niegooglowe reklamy to czy połączenie reklama-strona będzie "szczelne"?

Jak strona będzie w jawnej sieci (normalnym internecie) to dla jej właściciela źródło reklam na niej nie ma znaczenia. Jak strona będzie ukryta to praktycznie nie da się na nią wstawić reklam z normalnego internetu od większego dostawcy reklam.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Przeszukując Internet nasz mąż i ojciec natrafił na programy 20Dollars2Surf i tym podobne. Jak korzystanie z nich poprzez w/w serwer proxy wpłynie na bezpieczeństwo i anonimowość Pana Józka?

Ma ich kod źródłowy? Wie jak działają? Czy ktoś kto bierze za te programy kasę kontroluje ich działanie i ma logi? Ufasz mu?
Jak na jedno z tych pytań padnie odpowiedź NIE. To wywalić, zapomnieć i nie zawracać nikomu nimi głowy.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

04.08.2011, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2011 14:58 przez Gomez.)
(04.08.2011 8:51)kr2y510 napisał(a):  Po pierwsze.
Z tego co widzę wynika, że nie rozumiesz do końca technologi Tor, I2P, VPN, proxy i o co chodzi w anonimowości.
Przeczytaj wszystko co piszą na stronie projektu Tor.
Weź zainstaluj sobie klienta sieci Tor i pobaw się tym przez jakiś czas. Odwiedź ukryte usługi (ukryty internet) i strony w normalnym internecie, w tym identyfikujące komputer lub przeglądarkę. Wiele kwestii się Tobie wyjaśni w trakcie używania.

Dokładnie, interesuję się tym tematem dopiero od kilku dni. Ale kształcę się cały czas. Znalazłem temat o vpn:
http://libertarianizm.net/thread-1578.html
I wyciągnąłem pewne wnioski, popraw mnie, jeśli złe... Otóż gdyby Pan Józek korzystał z laptopa z Linuxem przez router, który z kolei łączyłby się przez dobre, płatne vpn... to takie zabezpieczenie byłoby wystarczające jak na treści publikowane na jego stronie? (przypomnę, konflikt z prawami autorskimi i czerpanie korzyści z reklam/programów partnerskich na takiej stronie)

(04.08.2011 8:51)kr2y510 napisał(a):  Po trzecie.
Nie mieszaj różnych wątków finansowych i technicznych, tylko jak możesz to je rozdzielaj. Bo w przeciwnym razie przeniosę ten wątek do śmietnika.

Przepraszam, chciałem umieścić wszystkie aspekty jednej sprawy w jednym miejscu, coś w rodzaju kompendium wiedzy. Mam to teraz zedytowac/rozdzielić na kilka tematów czy obecna forma może zostać zachowana i po prostu dbać o to w przyszłości?

EDIT: Poprawione, część przeniesiona gdzie indziej
http://libertarianizm.net/thread-1050-lastpost.html

(04.08.2011 8:51)kr2y510 napisał(a):  
(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ale co z serwerem? Zastanawialiście się nad tym? I jak anonimowo za to zapłacić?

Jest o tym na forum. Np. anonimowa karta płatnicza kupiona w USA/Kanadzie lub Bitcoin.

Nie znalazłem tematu o anonimowych kartach płatniczych. Na czym to polega?

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ja głosuję za serwerem proxy w Korei Północnej czy na innej Kubie

Bzdura. Proxy służy głównie do omijania blokad a nie do ukrywania ruchu. Jak to będzie proxy na Kubie lub Korei Pn. (a znasz takie? testowałeś?) to ruch przez nie jedynie wzbudzi zainteresowanie.

Fakt, mój błąd. Widzę już, że rozwiązanie z vpn to o wiele lepszy pomysł. Po prostu przeczytałem gdzieś na forum o serwerach proxy z kraju, który maksymalnie nie dogaduje się z krajem w którym prowadzona jest działalność.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  dobre zabezpieczenie komputera. Tylko czy antywirus(i jaki?) oraz zapora sieciowa (znów co polecacie?) wystarczy?

Są osobne wątki o higienie PC, o linuksach i BSD.

Ok, poszukam. To nie powinno stanowić większego problemu.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Ale chciałby mieć większy kontakt z ludźmi, którzy odwiedzają jego stronę. Usłyszał w międzyczasie o Torze, ma więc pytanie. Czy poczta mailowa założona w Torze może przyjmować wiadomości z normalnego Internetu?

Jak ma zarówno domenę jak i hosting to może się z nimi łączyć przez sieć Tor. Na dwa sposoby. Przez bramkę wyjściową lub przez ukrytą usługę sieci Tor postawioną na tym hostingu. Taka anonimowość wystarczy w większości przypadków. Gdy ta strona będzie np. antyrządowa, to trzeba będzie ukryć przed tym rządem fakt łączenia się z siecią Tor.

Tor to tunel, który biegnie przez wiele komputerów. Na jednym końcu tego tunelu jest komputer np. laptop Józka a na drugim końcu jest jedna z bramek wyjściowych do normalnego internetu lub jakiś komputer z ukrytymi usługami. Zazwyczaj usługi ukryte nie mają wyjścia do sieci normalnej. Bo wtedy można by je łatwo zlokalizować. Jak ktoś coś ukrywa to nie po to by to było łatwe do ujawnienia.

Do kontaktów z klientami Józek może użyć:
- normalnej poczty założonej przez sieć Tor
- poczty na tym opłaconym hostingu i łączyć się z nią przez Tor
- komunikatora TorChat (klienci Józka muszą go zainstalować)

A poczta na opłaconym hostingu + router + vpn bez tora? Jaki stopień anonimowości zapewnia takie rozwiązanie bez tora? Zastanawiam się czy to nie byłaby przesada, z tego co zrozumiałem tor utrudnia korzystanie z internetu.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  "Przecież mogę zarobić w Internecie i wyjść z kłopotów!". Tak, ale co teraz powinien zrobić Pan Józek?

Jak to co? Tu nikogo nie obchodzą jakieś cudze "pitu-pitu biznes-plany". Ryzykuje. Zawsze może stracić i zawsze może zarobić. Nikt nikomu nie gwarantuje zysku. Poza tym, zawsze może się zabić i rozwiązując wszystkie swoje problemy. Jak nie chce ryzykować to niech się zabije od razu.

Nigdy nie ma sytuacji bez ryzyka, chodzi mu o opcje bezpiecznej jego minimalizacji. Po co przechodzić na światłach na czerwonym jeśli można chwile poczekać na zielone, które ryzyka nie eliminuje ale zmniejsza do marginalnych wartości.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  czy jeśli doda na swoje strony niegooglowe reklamy to czy połączenie reklama-strona będzie "szczelne"?

Jak strona będzie w jawnej sieci (normalnym internecie) to dla jej właściciela źródło reklam na niej nie ma znaczenia. Jak strona będzie ukryta to praktycznie nie da się na nią wstawić reklam z normalnego internetu od większego dostawcy reklam.

Owszem, chodzi o stronę w normalnym internecie jednak nieopłacalną do zweryfikowania kto jest właścicielem.

(04.08.2011 2:33)Gomez napisał(a):  Przeszukując Internet nasz mąż i ojciec natrafił na programy 20Dollars2Surf i tym podobne. Jak korzystanie z nich poprzez w/w serwer proxy wpłynie na bezpieczeństwo i anonimowość Pana Józka?

Ma ich kod źródłowy? Wie jak działają? Czy ktoś kto bierze za te programy kasę kontroluje ich działanie i ma logi? Ufasz mu?
Jak na jedno z tych pytań padnie odpowiedź NIE. To wywalić, zapomnieć i nie zawracać nikomu nimi głowy.
[/quote]

Rozumiem.

I dziękuję za zainteresowanie tematem Pana JózkaSmile

EDIT2:
Jak się ma używanie vpn+tor do uploadowania na serwery hostingowe lub pobierania plików z takich serwerów przez np. JDownloader? Czytałem, że tor strasznie spowalnia sieć, stąd moje pytanie wyżej - czy komputer z linuxem + router + dobry vpn wystarczy do zachowania anonimowości
04.08.2011, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2011 10:38 przez kr2y510.)
Odpowiem na jeden temat twego postu. Na inne tematy większość odpowiedzi znajdziesz w internecie. Wikipedia i wyszukiwarki wystarczą. Potem trochę poćwicz praktycznie a następnie dalej pytaj o to czego nie zrozumiałeś.
Czyli wpierw wyszukiwarki, potem czytaj, potem pytaj.

(04.08.2011 14:29)Gomez napisał(a):  Przepraszam, chciałem umieścić wszystkie aspekty jednej sprawy w jednym miejscu, coś w rodzaju kompendium wiedzy. Mam to teraz zedytowac/rozdzielić na kilka tematów czy obecna forma może zostać zachowana i po prostu dbać o to w przyszłości?

Długich postów nikt normalny nie czyta!
Na długie posty źle się odpowiada i zajmuje to dużo czasu.
Szanuj czas odpowiadającego i serwer tego forum!
Nie edytuj zadanych wcześniej pytań!
Jedno pytanie - jedna odpowiedź. Tak najlepiej. Kompendium jest w całym dziale.

(04.08.2011 14:29)Gomez napisał(a):  A poczta na opłaconym hostingu + router + vpn bez tora? Jaki stopień anonimowości zapewnia takie rozwiązanie bez tora? Zastanawiam się czy to nie byłaby przesada, z tego co zrozumiałem tor utrudnia korzystanie z internetu.

Jak poczta ta ma SSL to może być. Jak strona będzie większa to wtedy najlepiej użyć VPN-a umieszczonego w pobliżu serwerów. Tak by ruch do administrowanej strony nie szedł przez kraje nie tolerujące przeciwników IP.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości