Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ghostery - prywatność dla mas
21.06.2011, 9:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2011 23:59 przez kr2y510.)
Ghostery - prywatność dla mas
Ghostery to dodatek do popularnych przeglądarek, który pokazuje jak surfer jest śledzony przez różne strony. Opcjonalnie selektywnie blokuje ciasteczka oraz zawartość (jedno-pikselowe web-bugi, skrypty itp.), które śledzące witryny chcą umieścić w przeglądarce.

Ghostery jest dostępny dla Firefoksa, Chrome, Safari i Internet Explorera a deweloperzy pracują nad wersją dla Opery i dla Opery. (wpis zmieniony, bo rozszerzenie dla Opery się pojawiło)

Na stronie głównej deweloperzy piszą: NO ADWARE, SPYWARE OR MALWARE...EVER
Polityka prywatności - http://www.ghostery.com/privacy
FAQ - http://www.ghostery.com/faq
blog - http://purplebox.ghostery.com/

Dodatek ten to nie żadna nowość, ale zaobserwowałem pewną ciekawą rzecz. Mianowice po zainstalowaniu go na maszynach u kilku znajomych nie znających się na komputerach, zauważyłem u nich zmianę w podejściu do prywatności w sieci.
Stąd zachęcam do popularyzacji tego dodatku.
_

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21.06.2011, 17:39
RE: Ghostery - prywatność dla mas
Blokuje Facebooka?
21.06.2011, 17:53
Tak. Umie zablokować 557 bugów i 350 ciasteczek. Wszystko można włączać i wyłączać. Ma białą listę stron.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

21.06.2011, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2011 18:51 przez MaxStirner.)
Używałem ale przerzuciłem się na RequestPolicy Działa o tyle lepej że blokuje w ogóle całkowicie połączenia z innymi stronami (niestety jest to mniej wygodne bo często taka strona jest "nie do użytku" ale za to możemy to potem odblokować w takim stopniu w jakim sami chcemy) Działanie jest więc podobne do Noscripta z tym że dotyczy jedynie skryptów linkujących pomiędzy stronami. Na moje oko działa super i lepiej niż Ghostery. Ghostery zostało kupione przez prywatną firmę Better Advertising mającą rzekomo w zamiarze badanie lepszych sposobów nieinwazyjnej (i akceptowanej przez usera) reklamy w sieci. Czy można im wierzyć? Hmm..
http://yardley.ca/2010/01/21/implications-of-ghostery/
21.06.2011, 18:36
Ech, w ogóle coś tę Operę zaniedbują. Chciałem kiedyś se zobaczyć jak wygląda ten kultowy, cebulkowy andergrand, ale tam pchać się, to tylko z firefoksem - OperaTOR miał ostatnio jakieś luki przy domyślnej konfiguracji, o których pisał bodajże kr2y510. Nie wygląda to zachęcająco. Zresztą w ogóle marnie wygląda.

A innych przeglądarek zwyczajnie nie lubię. Za ciężkie jak na mojego kompa, zbyt ślamazarne, ze słabą responsywnością. No i tu mam zajebiaszczego Dragonfly'a. Siła przyzwyczajeń...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21.06.2011, 20:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2011 20:04 przez MaxStirner.)
FatBantha: Tor i I2p rozwijają się według mnie obiecująco. Jeszcze rok, pół roku temu jedyne na co tam można było natrafić to albo CP albo dyskusje na OnionForum w typie gorszym niż u gimnazjalistów, albo warezownie których jedynym kontentem były kolejne klony Harrego Pottera. Teraz interesujących rzeczy jest tam coraz więcej chociaż ja nadal muszę sie naszukać. Jesli nie lubisz FF to załóż sobie I2P to działa z każdą przeglądarką chyba z Operą jak najbardziej powinno - co do kwestii bezpieczeństwa niech się ktoś inny wypowie ale sądzę że z I2P powinno być okej. Na dodatek są bramki z I2p do Tora i odwrotnie chociaż ja nie korzystam bo już widzę tę szybkość kosmiczną haha.
21.06.2011, 20:39
To co Ty masz za kompa? Ta wojna przeglądarek to 90% mity. U mnie opera wczytywała strony wolniej niż ff. Oczywiście mówię o 3.6
21.06.2011, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2011 20:56 przez FatBantha.)
Aktualnie: AMD Sempron, 1,6 GHz (2800+), 512 MB RAM, Radeon X800 PRO/GTO (256 MB). Windows XP Prof. SP3, neostrada 512ka.

IE, bodajże 8 albo 7, nie pamiętam, bo wyższego nawet tu nie zainstaluję, odpada z wielu przyczyn: bezpieczeństwo, standardy, etc.

Zostają Opera, Chrome, Firefox. Chrome muli mi system koszmarnie, wypada mieć już chociaż dwurdzeniowca, żeby ta przeglądarka jakoś się zachowywała, przy otwarciu większej ilości zakładek - kaplica. Firefoksa nigdy nie lubiłem, robi się coraz bardziej kobylasty, coraz bardziej przypomina mi tandetnego, nieśmiertelnego IE6 Big Grin

To cóż innego mi zostaje?
21.06.2011, 21:00
Nie żebym robił reklamę ale przetestuj właśnie wydaną piątkę - chodzi sporo szybciej od czwórki. Ja tu przebije wszystkich bo pisze z siedmioletniego laptopa (komp w serwisie) i piątka chodzi mi super. Jestem serio zaskoczony postępem w stosunku do czwórki
21.06.2011, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2011 21:36 przez kr2y510.)
(21.06.2011 18:36)FatBantha napisał(a):  Ech, w ogóle coś tę Operę zaniedbują.

To firma komercyjna, która zamierza wejść na rynek reklam nieśledzących surfera. Dodatki robią w kolejności udziałów w rynku przeglądarek. Więc Operę zostawili na koniec. Kiedyś zrobią bo piszą, że robią.

(21.06.2011 18:36)FatBantha napisał(a):  Chciałem kiedyś se zobaczyć jak wygląda ten kultowy, cebulkowy andergrand, ale tam pchać się, to tylko z firefoksem

Jak chcesz z Operą to AdvOR, kliknąć w przycisk Intercept i najechać na Operę. Tylko tyle i to wszystko.
Lub SeaMonkey portable + User Agent Switcher + jakiś zmieniacz proxy + NoScript + AdBlockPlus i spoko. Wyrobi się.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości