Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak połączyć się przez Tora, by IP było zawsze Polskie?
18.07.2011, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2011 14:24 przez Madlock.)
RE: Połączenie Tor Browser
(17.07.2011 23:16)BillyTheKid napisał(a):  Jestem nowy, więc i zielony, ale wydaje mi się że wszystko zrobiłem jak należy, a też mi zależy na Polskim IP. Mam tylko watpliwość czy działa mi to należycie, tzn. zmieniam klikajac na ''new identity'' w celu wybrania jednego z Polskich adresów IP po wcześniejszej konfiguracji według wskazówek, wyskakuje że adres zostanie zmieniony na PL IP....., ale kiedy otwieram stronę żeby mi pokazała aktualny adres z jakiego korzystam wyświetla się całkiem inny niżeli w AdvOp. Co robię nie tak ? a może tak powinno być ? może powinienem jeszcze coś zaznaczać ? Oczywiście otwieram Tor Browser.

Tor Browser ma swojego tora, u mnie gdy działa AdvOR to Tor Browser przy odpalaniu zgłasza problemy. Użyj normalnej przeglądarki np. firefox.
W AdvOR jest opcja przychwytywania programów, do tego służy celownik na lewo od connect/disconnect. Na ten celownik należy kliknąć raz, a gdy pojawi się okienko celownik z niego trzeba przeciągnąć nad otwarty program i puścić jak przykładowo ikonę do kosza. Albo z menu wybrać "Intercetp BETA" i zaznaczyć proces.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18.07.2011, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2011 23:39 przez BillyTheKid.)
RE: Jak połączyć się przez Tora, by IP było zawsze Polskie?
Nie mogłem nawet otworzyć strony, EX się wył. cuda. I tutaj przewidziałem wasz następny krok, zassałem nowsza wersje i poszło v0.3.0.0. Podajcie jakbyście byli uprzejmi to jakiegoś linka do postu gdzie mowa o ustawieniach w programie ?

Z góry dzięki za pomoc !!!!

ps. jestem pod dużym wrażeniem ludzi którzy poswięcaja swoi czas na niesienie pomocy nie znajomym !!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
18.07.2011, 23:32
Linki są w osobnym wątku. A jakiej przeglądarki używasz?

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

19.07.2011, 1:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2011 1:04 przez BillyTheKid.)
Firefoxa
19.07.2011, 12:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2011 19:04 przez kr2y510.)
W wersji 0.3.0.0 okno z wersji 0.2.x.x jest rozbite na osobne podstrony ale jest podobnie:

[Obrazek: Adv_OR_PL_e_Xit.png]

Jeśli zrobiłeś w AdvOR jak wyżej oraz przechwyciłeś przeglądarkę lub ustawiłeś w niej proxy typu Socks v5 (lub http[s] - dla AdvOR nie ma to znaczenia) na adres 127.0.0.1 i port 9050 to powinno działać.

[Obrazek: Duck_Duck_Go_what_s_my_IP.png]

I adres powinien być z Polski jak wyżej.

Jak nie działa to sprawdź konfigurację komputera lub usuń wirusy/malware/trojany...

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

20.07.2011, 2:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2011 2:28 przez MaxStirner.)
ale czemu sie męczycie zamiast spróbowac sposobu który podałem (nie wiem może są jakies powody wtedy okej) - to działa sam uzywam stale a wstawienie tej linijki do torcc trwa mniej niz trzy sekundy i po sprawie. Niezaleznie czy ktos używa Vidali czy AdvOR.
Nie jest to jakiś "hack" czy coś ale dozwolone ustawienie konfiguracyjne Tora opisane w FAQu na stronie:
https://www.torproject.org/docs/faq#ChooseEntryExit
20.07.2011, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2011 21:13 przez kr2y510.)
(20.07.2011 2:06)MaxStirner napisał(a):  ale czemu sie męczycie

Bo naprawdę trudno zdalne określić gdzie jest problem. Naprawiałeś kiedyś coś "przez telefon" wraz z osobą, której nie znasz? Wink

(20.07.2011 2:06)MaxStirner napisał(a):  ale czemu sie męczycie zamiast spróbowac sposobu który podałem (nie wiem może są jakies powody wtedy okej)

A sposoby podane przez Madloka i przeze mnie nie wymagają restartu programu i są szybsze (Madloka niemal natychmiastowy). Twój sposób jest optymalny dla Linuksa, gdzie w takim przypadku restart programu Tor jest niezbędny.
Zresztą obecnie do korzystania z sieci Tor spod Windows program AdvOR jest lepszy od zestawu z Vidalią pobranego ze strony torproject.org. Nawet dla początkujących lamusiów. Jedyny problem to brak polskiej lokalizacji.

31.07.2011, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2011 16:50 przez deskjet.)
Witam, chciałbym zapytać odnośnie tora.
Potrzebuje wejść na jedną stronę z około 100 różnych adresów ip(w ciagu dnia) kraj nie ma znaczenia.
Używam Tor Browser z torproject.com i gdy w Vidalia daje Use a New Identity to zmienia mi na losowe (?) , niestety nie mogę tego kontrolować i często się powtarza -co zabiera mi czas. Pytanie: Jak kontrolować wybór łączenia się z wybranym serwerem, aby moje ip się nie powtarzało.
31.07.2011, 20:53
(31.07.2011 16:47)deskjet napisał(a):  Używam Tor Browser z torproject.com

Torproject.org... Wprawdzie torproject.com przekierowuje na stronę właściwą ale trzeba uważać skąd się soft pobiera.

(31.07.2011 16:47)deskjet napisał(a):  gdy w Vidalia daje Use a New Identity to zmienia mi na losowe (?) , niestety nie mogę tego kontrolować i często się powtarza

Trzeba napisać skrypt, który będzie to robił. Vidalia jest nieskryptowalna a Tor jest niewygodny w użyciu z poziomu skryptu. By to działało w taki sposób, że kliknięcie na przycisk daje zawsze nowe unikalne IP, skrypt musiałby restartować program Tor za każdym razem. Lub program do takiego czegoś kosztowałby trochę, bo w 15-30 minut to się tego, bez restartowania Tora, nie napisze...
Proponuję dać to do roboty jakiemuś studentowi, by to machnął w Pythonie i wziął "na zaczyn" źródła programu TorChat (ma gotowiec działającego API do programu Tor). Wtedy wyjdzie to najtaniej.

(31.07.2011 16:47)deskjet napisał(a):  Pytanie: Jak kontrolować wybór łączenia się z wybranym serwerem, aby moje ip się nie powtarzało.

Jak nie masz kasy na skrypt, który to zrobi za Ciebie i chcesz to robić ręcznie, to zamiast Tora i Vidalii użyj AdvOR-a. Zdecydowanie mniej się narobisz i jak będziesz wybierał węzły po kolei, to jest małe prawdopodobieństwo dubletu IP.

04.03.2017, 7:10
[Pytanie] WhonixGeteway+Workstation a polskie czyste IP.
Witam serdecznie, strasznie nie lubię prosić kogoś o fatyge, jednak spaliłem sobie już łeb tym zagadnieniem.

Tak jak w temacie, chciałbym osiągnąć polskie czyste IP które będzie tym ostatnim, wyjściowym.
Czy ktoś wie jak ten cel osiągnąć? najlepiej bez wydatków finansowych.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości