Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagłuszacz podsłuchów - Biały Szum
17.03.2011, 21:08
Zagłuszacz podsłuchów - Biały Szum
Czy ktoś spotkał się w sieci z czymś podobnym? Jakieś przykładowe pliki wav, mp3 ?
http://allegro.pl/zagluszacz-rozmow-pods...30123.html

Cenzura na forum i znikające posty
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.03.2011, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2011 21:47 przez tosiabunio.)
RE: Zagłuszacz podsłuchów - Biały Szum
Mogę ci wygenerować dowolną ilość białego szumu. Żaden problem. Pytanie po co?

Próbka tu: http://en.wikipedia.org/wiki/White_noise

www.miasik.net
17.03.2011, 22:56
By zakłócać coś szumem, źródło szumu powinno być jak najbliżej mikrofonu od podsłuchu. Ale z dala od rozmowy, bo słuchanie szumu dla niektórych może być męczące. Tylko skąd Ford wiesz gdzie jest ten mikrofon?
Jak się przypuszcza gdzie jest mikrofon, to można szum można odtwarzać z telefonu komórkowego.
Darmowych generatorów rożnych szumów jest od cholery. Zarówno stron www jak i programów (w tym otwarto-źródłowych).

(17.03.2011 21:44)tosiabunio napisał(a):  Próbka tu: http://en.wikipedia.org/wiki/White_noise

E tam próbka. Tu jest do oporu, nawet na całe DVD Smile
http://www.random.org/audio-noise/
I jeszcze format można wybrać....

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
17.03.2011, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2011 23:28 przez ford.)
Czy to nie powinny być bardziej wyselekcjonowane szumy? Takie które mają częstotliwości ledwo słyszalne dla człowieka, a częstotliwości świetnie słyszalne dla cyfrowego dyktafonu? Te szumy które tutaj podaliście, to są tak mało dyskretne, że w sumie to równie dobrze można zagłuszać rozmowę muzyką i wyjdzie to samo.

Cenzura na forum i znikające posty
17.03.2011, 23:39
A na tej płycie to czego się spodziewałeś? Przecież to płyta CD z pasmem słyszalnym.
Można próbować zakłócać mikrofony niskimi ultradźwiękami, które dla większości dorosłych są niesłyszalne (są słyszalne i szkodliwe dla dzieci oraz domowych futrzaków) ale to nie zawsze poskutkuje. To znaczy, że jak za mikrofonem pojemnościowym jest stopień wzmacniający a nie ma filtru, wtedy wzmacniacz lub modulator mogą zostać przesterowane. Ale tylko mogą a nie na pewno zostaną.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

18.03.2011, 13:56
No i pozostaje problem generatora infradźwięków, bo głośniki nie są w tym najlepsze Smile

www.miasik.net
18.03.2011, 17:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2011 17:17 przez kr2y510.)
Nie to miałem na myśli. Dla mnie niskie ultradźwięki to te powyżej granicy słyszalności dorosłego człowieka (tego podsłuchiwanego) a poniżej 25kHz. Infradźwięki nie są odbierane przez mikrofon pojemnościowy w urządzeniu podsłuchowym ze względu na jego małe gabaryty. Natomiast częstotliwości wysokie odbiera on wyśmienicie. Chodziło mi o zakłócanie rozmowy podsłuchiwanej przez mikrofon nadajnika, podobnym hałasem jaki generują przemysłowe zgrzewarki (płuczki itp.) ultradźwiękowe. Czyli o natężeniu 110-120dB. Z uzyskaniem tak dużego natężenia wysokich częstotliwości nie ma problemu. Oczywiście nie będzie to szum biały a kolorowy.

W normalnej prostej analogowej pluskwie jest mikrofon, opcjonalnie przedwzmacniacz, modulator i stopień wyjściowy. Często jeden tranzystor pełni rolę modulatora oraz nadajnika. Jeśli uda się przesterować przedwzmacniacz lub modulator to zamaskujemy podsłuchiwaną rozmowę.
Wprawdzie stosując różne techniki, czy to klasycznej obróbki sygnału, czy to metod statystycznych (np. podobnych do analizy zaszyfrowanego strumienia VoIP [PDF]), można odtworzyć treść podsłuchiwanej rozmowy, jednak nie ma na to gwarancji. I o ile się to uda, to będzie to z opóźnieniem i znacznie zwiększy koszta operacyjne.

08.04.2011, 11:54
Zlokalizowanie podsłuchu nie jest proste, ale wykrycie czy taki istnieje w pomieszczeniu jest banalne (wystarczy "korek" (bezpiecznik) i mili-amperomierz) odsyłam do strony: http://detektywistyka.rubikon.pl/

POLECAM: http://www.polskie-forum.pl
09.04.2011, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2011 13:24 przez kr2y510.)
(08.04.2011 11:54)korzun napisał(a):  Zlokalizowanie podsłuchu nie jest proste, ale wykrycie czy taki istnieje w pomieszczeniu jest banalne (wystarczy "korek" (bezpiecznik) i mili-amperomierz) odsyłam do strony: http://detektywistyka.rubikon.pl/

Nie jest takie proste. Podsłuch może być śpiochem, który się załącza w odpowiednim czasie lub pod wpływem jakiegoś zdarzenia. Może też być realizowany zewnętrznie (np. z wykorzystaniem infrastruktury telewizji kablowej).
Przykład:
W każdym odbiorniku TV (zarówno analogowym jak i cyfrowym) znajduje się głowica podłączona bezpośrednio do gniazdka antenowego. Głowica w 99% to prostopadłościan z pokrywką, która idealne może pełnić rolę membrany. Są tam też cewki, które mogą pełnić rolę przetwornika. Zestaw pokrywka od głowicy i jakaś cewka to mikrofon z modulatorem częstotliwości (FM). Wystarczy dodać do sygnału nośną z poza pasma TV (oraz modemu do internetu, bo często operatorzy kablówek dostarczają internet) i odbierać zmodulowany sygnał. Taki podsłuch jest bardzo trudny do wykrycia.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości