Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crypto Stick: sprzętowe szyfrowanie danych
28.01.2011, 10:50
Crypto Stick: sprzętowe szyfrowanie danych
http://www.heise-online.pl/security/feat...77294.html

Cytat:Features

* All features of the new OpenPGP Card version 2
* Three independent RSA keys (signature, encryption, authentication) with a length of up to 3072 bit
* Keys can be generated on the stick itself or already existing keys can be imported. Afterwards the private keys can never leave the Crypto Stick to protect against Trojan horses, viruses, and in case of theft or loss.
* Compatible to GNU/Linux, Windows and Mac OS
* High security, due to the usage of a smart card based on a Common Criteria 5-high certificated one
* LED light to signalize activity
* Small and handy form factor

http://www.privacyfoundation.de/shop/ - 50 euro to gruba przesada ale jak ktoś ma wolną gotówkę.

Wiki - https://www.privacyfoundation.de/wiki/GPFCryptoStick
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.01.2011, 11:05
RE: Crypto Stick: sprzętowe szyfrowanie danych
to zwykły pendrive z jakimś oprogramowaniem? czy jednak coś bardziej skomplikowanego?

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
28.01.2011, 14:14
(28.01.2011 11:05)GAZDA napisał(a):  to zwykły pendrive z jakimś oprogramowaniem?

To jest czytnik kart chipowych, z takim samym złączem jak zwykła karta SIM, wraz z kartą zgodną z OpenPGP i oprogramowaniem.
Karty z kluczami można przekładać pomiędzy czytnikami. A sam czytnik pewnie dałoby sobie radę z odczytywaniem i zapisywaniem kart SIM (i innych częściowo zgodnych ze standardem ISO-7816).
To urządzenie służy jedynie do podpisu cyfrowego i uwierzytelniania.

(28.01.2011 11:05)GAZDA napisał(a):  czy jednak coś bardziej skomplikowanego?

Mądrzejsze urządzenia GPF ma w planach. Kolejna wersja GPFCryptoStick wersja 2 (to za 49 Euro to Crypto Stick 1.0), będzie bardziej rozbudowana. Będzie miała własny procesor (ARM) i oprócz obsługi kart ISO-7816 będzie szyfrować karty MicroSD.
Szyfrowanie będzie zgodne z Linuksem i FreeOTFE. Tak, że pod windą nie będzie problemu z dostępem do samej karty MicroSD bez CryptoStick-a.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

28.01.2011, 15:32
aha jak dla mnie to czarna magia... pomyślałem by takie produkować ale jednak dam se siana, chyba że ktoś wchodzi w to...
pamiętasz o czym ostatnio gadałem, można by było puścić serie przydatnych gadżetów...

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
29.01.2011, 3:14
(28.01.2011 15:32)GAZDA napisał(a):  pomyślałem by takie produkować ale jednak dam se siana,

By takie rzeczy sprzedawać w Polsce potrzebne jest pozwolenie na obrót materiałami i technologiami policyjno-wojskowymi (!). Firmy, które sprzedają sprzęt do kwalifikowanego podpisu cyfrowego (takie same karty chipowe) mają nawet obowiązek ustawowy legitymowania klientów. A szyfratory do dysków są sprzedawane w Polsce (np. na Allegro) nielegalnie! To prawo jest bardzo nieprecyzyjne. Mogą uwalić każdego kogo zechcą.
Musiałbyś operować z Czech, Słowacji, Niemiec czy Litwy.

Znacznie mocniejsze programy do szyfrowania na PC (tablety, telefony itd.) są u nas legalne.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

29.01.2011, 5:44
spoko jak sie bedzie opłacać to moge tak zrobić...

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
29.01.2011, 13:52
(29.01.2011 3:14)kr2y510 napisał(a):  Znacznie mocniejsze programy do szyfrowania na PC (tablety, telefony itd.) są u nas legalne.

Szanowny kolego, mogę prosić o przytoczenie podstawy prawnej?
29.01.2011, 16:25
(29.01.2011 13:52)GrzechotnikPustynny napisał(a):  Szanowny kolego, mogę prosić o przytoczenie podstawy prawnej?

Oprogramowanie szyfrujące nie jest wymienione w żadnych Ustawach zakazujących.

Zakazy dotyczące sprzętu do szyfrowania wynikają z:
Dz.U. 2000 nr 119 poz. 1250
Ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz o zmianie niektórych ustaw.

Dz.U. 2004 nr 162 poz. 1695
Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o zmianie ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz o zmianie niektórych ustaw

Do tego trzeba znaleźć właściwe rozporządzenie MSWiA zawierające wykaz. Niestety nie mam ochoty tego szukać, bo za dużo śmieci w wynikach szukania. Szukanie aktów prawnych to najgorszy syf Sad
Mam to (nie wiem czy nie ma nowszej wersji) gdzieś na dysku komputera, który jest w innej lokalizacji i nie mam teraz do niego dostępu.

Ale jak przekopiesz jakieś sensowne strony o bezpieczeństwie komputerowym lub o prawie to znajdziesz potwierdzenie tego co pisałem.

29.01.2011, 17:47
Jestem zdziwiony, bo słyszałem o tym co napisałeś ale nigdy nie znalazłem potwierdzenia.
Strasznie durne prawo, nie można mieć procesora ktory tylko szyfruje, ale można mieć taki, który między innymi szyfruje Smile

Paranoja Smile
29.01.2011, 21:02
no to sie zrobi jakąś dodatkową funkcje i bedzie git

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości