Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GSM numer IMEI
23.01.2011, 6:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2011 6:26 przez Madlock.)
RE: GSM numer IMEI
(23.01.2011 2:21)tosiabunio napisał(a):  Może ja nie znam się na anonimowości, ale co złego w nabyciu telefonu za grosze bez śladu?

Telefon bez śladu czyli z kradzieży? To, że ciągle masz ten sam imei i że teoretycznie jednak jakiś ślad może być.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23.01.2011, 16:38
(23.01.2011 1:55)ford napisał(a):  Poradniki są od lat...
http://ebgsm.com/tuning-pozstale/naprawa...40855.html

Fakt tylko rzeczywiście dotyczą bardzo starych modeli. Szkoda, że z IMEI nic praktycznie nie można poradzić w nowych telefonach-komunikatorach typu Blackberry czy HTC. Te aparaty to takie mini komputery, terminale internetowe, więc możliwość ich ciągłego "odnawiania w anonimowości", czyli zmieniania numeru IMEI bardzo by się przydała. Z drugiej strony starsze wersje Blackberry i HTC można kupić już za 150-200 zł, więc może nie opłaca się skórka za wyprawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23.01.2011, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:41 przez ford.)
Cenzura na forum i znikające posty

Cenzura na forum i znikające posty
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09.02.2012, 0:46
ja polecam zakupic już gotowe rozwiązanie prosto ze sklepu szpiegowskiego z włoch.
specjalnie do tego celu przystosowana nokia 6020 samoczynnie zmienia imei przy każdorazowym włączeniu, ale cena tego cacka to obecnie 2990 EURO plus koszty transportu kurier 90-140 eur lub poczta lotnicza 40 eur (nie przyjmują kart kredutowych)
internet ma marny bo zaledwie edge i żeby podłączyc do kompa trzeba by "wynorać" sterowniki modemu z netu
aczkolwiek do tego typu zmiainy imei (w rzaden sposób celowej- bo tylko włączyłbym telefon i samoby się zmieniło)
nasz system sądowniczy nie powinien się przyczepić. a z tego co pamietam telefon ma jeszcze wbudowany system wykrywania podsłuchu podczas rozmowy. do w miare anonimowego netu polecam TORproject przez który właśnie piszę plus pare wtyczek do przeglądarki TOR-a :flashblock;noscript;yesscript;adblockplus
kontakt ze mną..
rzekoma pacyna De'Cyragnaca na karłach reakcji na FB ale rzadko tam jestem choć jest tam też druga i tak samo się zwie to ja nie gustuję w aktorstwie stifierdiego.

EDIT:
no tak ofc zapomniałem o namiarach:
ogólnie to tu:
http://www.endoacustica.com/index_en.htm

a konkretnie to tu:
http://www.endoacustica.com/details_stea...one_en.htm
09.02.2012, 19:44
" telefon ma jeszcze wbudowany system wykrywania podsłuchu podczas rozmowy"
coś takiego nie ma prawa istnieć.
10.02.2012, 0:09
(09.02.2012 19:44)GrzechotnikPustynny napisał(a):  coś takiego nie ma prawa istnieć.

Należy rozróżnić język fachowca od języka marketingowca. Wink Oczywiście jako fachowiec masz rację!
Ja przypuszczam, że tu chodzi o jakąś blokadę/algorytm wybierania stacji bazowej. By czasem wybierał słabszą i się nie przełączał niepotrzebnie w trakcie gadki.

Można zrobić tak, że telefon nie będzie skłonny do współpracy z każdą stacją. Wprawdzie telefony nie są w stanie zweryfikować stacji bazowych, ale wbrew pozorom można zastosować algorytmy identyfikujące z dużym prawdopodobieństwem stacje bazowe. Choć wątpię, by tam coś takiego dali.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.04.2012, 13:12
Czyli na przykład mając M50 i korzystając z opisu "Naprawa IMEI", zmieniając IMEI jesteśmy nie do namierzenia? Potrzebuje wykonać kilka telefonów "anonimowo" i dobrze byłoby gdyby to co pisał użytkownik @ford było prawdą.
02.11.2012, 14:14
(23.01.2011 6:26)Madlock napisał(a):  
(23.01.2011 2:21)tosiabunio napisał(a):  Może ja nie znam się na anonimowości, ale co złego w nabyciu telefonu za grosze bez śladu?

Telefon bez śladu czyli z kradzieży? To, że ciągle masz ten sam imei i że teoretycznie jednak jakiś ślad może być.

A można kupić telefon bez śladu? Kupując komisie nie zostają żadne ślady?
03.11.2012, 0:17
W komisach mają kamery, dla bezpieczeństwa. Więc wypada być dla tych kamer małofotogenicznym.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

23.03.2013, 11:59
Odświeżam temat.
Co sądzicie o chińskim producencie telefonów zopo który na swojej stronie reklamuje że w ich telefonach imei można zmienić z poziomu telefonu.
Może ktoś z was już to badał czy zmienia nr wysyłany do stacji bts?

to filmik z instrukcją jak zmieniać imei:
http://www.youtube.com/watch?v=jYIwo7Ehk_Y
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości