Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GSM numer IMEI
22.01.2011, 1:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:40 przez ford.)
GSM numer IMEI
Cenzura na forum i znikające posty

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.01.2011, 1:51
RE: GSM numer IMEI
Uuu nie powiem Ci, ale mam propozycję. Przeszukaj wszelkie fora pod kontem zmiany IMEI i swojego modelu telefonu. Obawiam się, że ci co wiedzą jak, niechętnie się tym dzielą. Może soft do ściągania simlocków? Niektóre z nich kiedyś oferowały taką funkcję.

http://www.numberingplans.com/index.php?page=home - nie wiem co to za strona, trzeba założyć konto by pobierać pliki. Tak na szybko przeleciałem na google i jakiś koleś na anglojęzycznym forum, kazał tam wejść.

http://forum.hfactorx.org/index.php?PHPS...32#msg4032

Nigdy tego nie robiłem, więc Ci nie powiem Sad.

Szukaj przede wszystkim na zachodnich forach.

Myślałem, że zmiana IMEI jest całkowicie karalna, poza osobami uprawnionymi do tego?

Poszukaj może jakichś kodów serwisowych. Może są uniwersalne? W tym linku powyżej koleś prosił o to, jak zrobić to na swojej Nokii, a ja ten kod do sprawdzenia IMEI, wpisałem na swoim Sony Ericssonie i zadziałał.

Wydaje mi się, że prędzej jakiś soft znajdziesz, do zrobienia tego z poziomu PC.
22.01.2011, 2:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:40 przez ford.)

22.01.2011, 13:03
" nie w każdym modelu telefonu - umowa licencyjna)"

Złamanie umowy licencyjnej nie jest przestępstwem, ba, nie jest nawet wykroczeniem - to złamanie umowy cywilnoprawnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22.01.2011, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:40 przez ford.)

22.01.2011, 17:59
Z tego co się orientuję, to w polskim prawie, w odróżnieniu od brytyjskiego, nie jest powiedziane wprost, że numeru IMEI nie wolno zmieniać. Podobnie jest z modyfikacją firmowego oprogramowania. W tym przypadku nielegalne jest rozprowadzanie zmodyfikowanego oprogramowania, jednak jego używanie (o ile jest ono zamiast oryginalnego) i rozprowadzanie patch-y modyfikujących jest legalne.
Heh..... Przydałby się nam prawnik, który by nas na bieżąco oświecał w aktualnych przepisach w tej materii.

Co do polskich forów GSM, to ograniczenia dotyczące informacji o zmienianiu IMEI biorą się z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że ich admini/właściciele to mentalne cioty i obciągacze. A drugi jest taki, że ich admini/właściciele nie lubią jumactwa jednocześnie uznając, że wszystkie zmiany IMEI służą upłynnianiu zajumanego telefonu lub dokonywaniu przestępstw. Pojęcia takie jak anonimowość i prywatność są im obce.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

23.01.2011, 1:39
Na forum Elektroda była kiedyś dyskusja (oczywiście szybko skasowana ale może gdzieś w cache-archiwach przeglądarek lub InternetArchive dostępna) na ten temat. Temat sprzed 2 lat czyli całkiem całkiem świeży. Fachury z elektroniki pisali właśnie o starych siemensach i o prostych zestawach do zmiany imei. Jakiś prosty box, banalny program i można było zmieniać imei kilkanaście razy dziennie bez większych problemów. Co więcej niektóre modele z modemami na to pozwalały co wiązało się ze znacznymi możliwościami nawiązywania połączeń internetowych dość anonimowo.

Myśle że jednym z realistycznych celów takiego Poradnika Bezpieczeństwa i Anonimowości jaki proponujecie na forum mógołby być w przejrzysty sposób opisanie w jakim sposób domowym sposobem zmienić imei, za pomocą jakiego sprzętu i softu oraz w jakich konkretnie starych modelach telefonów. Takie modele są dostępne po komisach no i oczywiście w razie potrzeby made in China Wink
23.01.2011, 1:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:40 przez ford.)

23.01.2011, 2:21
Może ja nie znam się na anonimowości, ale co złego w nabyciu telefonu za grosze bez śladu?

A w kwestii unikania dyskusji nt. zmian IMEI na pewnych forach, to ja ich rozumiem. Zdecydowanie temat ten interesuje głównie złodziei, a tych, którzy chcą zachować anonimowość, to jest garstka.

www.miasik.net
23.01.2011, 2:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 17:40 przez ford.)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości