Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPSEC zbackdoorowany przez FBI?
15.12.2010, 3:42
IPSEC zbackdoorowany przez FBI?
Allegations regarding OpenBSD IPSEC

Hmm! Jeśli to prawda to jest to niezły kaliber. Ciekawe co z SELinux.

"Piove, governo ladro"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15.12.2010, 5:49
RE: IPSEC zbackdoorowany przez FBI?
Prawda czy żart wielkanocny?
Na razie jest to temat na wielu serwisach. Jednak bez względu na wynik, to z czasem kod IPSec będzie jednym z najbezpieczniejszych do szyfrowanych połączeń.
Cytat:This is also why several inside FBI folks have been recently
advocating the use of OpenBSD for VPN and firewalling implementations
in virtualized environments,
To mi przypomina mantrę powtarzaną przez wielu "fachowców", że zamki do drzwi pewnej polskiej firmy na G są najlepsze i najpewniejsze. Wink Kilka lat temu mieszkańcy pewnego krakowskiego osiedla się o tym przekonali gdy się okazało, że wyciekł wytrych do zamków firmy G. Mecenas reprezentujący firmę G straszył poszkodowanych a sprawę dyskretnie wyciszono.

Ja obstawiam, że to żart. Ale uważać trzeba.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

15.12.2010, 21:00
RE: IPSEC zbackdoorowany przez FBI?
(15.12.2010 5:49)kr2y510 napisał(a):  Ja obstawiam, że to żart. Ale uważać trzeba.

Jeśli to jest żart tym lepiej. Dla mnie jakoś dziwnie brzmiało to przeterminowanie NDA. Jak by nie było żart/prowokacja na fali wikileaks/whatever, zwróci uwagę, a audyt kodu raczej może mu wyjść tylko na dobre Big Grin

"Piove, governo ladro"
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości