Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryptowaluty a organy ścigania
31.05.2015, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2015 19:10 przez Mackewicious.)
Post: #1
Kryptowaluty a organy ścigania
Przyjmijmy taką oto historię i metody działania:
Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych, a przelewy przyjmujemy na słupowe rachunki bankowe. Środki zamieniamy na kryptowalutę, np. BTC. Przelewamy jakąś część kwoty na adres portfela Bitcoin, po czym rozbijamy je po części na inne portfele, by finalnie przelać je do jednej z pralni Bitcoinów. Wyprane BTC otrzymujemy na wskazany adres portfela, ponownie rozbijamy na kolejne portfele i następnie po raz kolejny korzystamy z pralni (z innego konta). Wyprane już BTC ostatecznie trafiają na adres portfela jednej ze stron dzięki której mamy możliwość sprzedaży Bitcoinów i otrzymania przelewu np. na kartę prepaid od konkretnej osoby z tytułem przelewu np. G43h67. Od początku do końca używamy konfiguracji połączenia typu: modem, VPN, Whonix, wirtualna maszyna, socks.
Jakie są szanse na wytropienie, że początkiem łańcucha jest przelew na słupowe konto od którego wszystko się zaczęło? Czy takie coś jest do udowodnienia? W końcu przy każdym kolejnym kroku kwoty są rozbijane na części oraz w międzyczasie jesteśmy biedniejsi np. o prowizję za wypranie. Czy da się udowodnić, że określona część Bitcoinów lub kwota w wysokości 350 zł na rachunku prepaid, to pochodna przykładowo przelewu pana Jacka za lodówkę wartego 1500 zł?
Podyskutujmy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31.05.2015, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2015 22:37 przez kr2y510.)
Post: #2
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
Kilka słabych punktów tak na szybko. Przy czym nie według ruchu internetowego, czy przelewów BTC, a według rodzajów ataków.

» Ataki przez korelację czasową.
- VPN musi być używany 7/24 - wiadomo
- Tor (mimo że ukryty w VPN) musi też być używany 7/24 - dostawcy VPN bardziej wolą sprzedawać swe usługi, niż chronić klientów przed policją, nawet jeśli to jest zgodnie z prawem danego państwa. Nie każdy internetowy biznesmen jest Ladarem Levisonem od Lavabit.
- Pralnie BTC mają jedną wadę, albo są szybkie i słabo piorą (bo umożliwiają z dużym prawdopodobieństwem identyfikację portfeli przez korelację czasową), albo są wolne.
- Pozostała aktywność w necie. Wyjebkowicz na czas zajmowania się wyjebkami, znika z normalnej aktywności sieciowej (fb, nk,..., fora, chany...) w której jest znany.

» Ataki na uprzednią działalność wyjebkowicza.
- Wyjebkowicz nie urwał się nagle z Jupitera. Wcześniej musiał się interesować BTC, siecią Tor i podobnymi rzeczami, więc zostawił w necie różne ślady. Oprócz adresów IP, prawdziwego adresu e-mail, być może pozostawił inne ślady łączące go z prawdziwą tożsamością (jak Ross Ulbricht).

» Ataki stylometryczne.
- Robiąc wyjebkę trzeba coś napisać, odpowiedzieć na jakieś pytania klienta itd. Jest na forum wątek o stylometrii, w nim jest nawet podlinkowany wykład śledczego ze Scotland Yardu.

» Agentura w sieci Tor i man-in-the-middle.
- Ile pralni BTC jest prowadzonych przez różne policje?
- Ile firm wysyłających karty prepaid jest prowadzonych przez policje lub współpracuje z różnymi służbami?

» Inne uwagi.
Psiarnia ma jedną cechę, która nigdy nie jest dość doceniona przez wszelkich wyjebkowiczów. Chodzi o cierpliwość. Śledczy może nie mieć dowodów, by postawić zarzuty, ale może mieć wystarczające poszlaki, by zainstalować kamerę lub sprzęt do nagrywania obrazu z ekranu, by mieć twarde dowody na kolejną wyjebkę.

» Rada dla wyjebkowicza.
Na czas robienia wyjebek zmienić ojczyznę. Tysiące Polaków wyjeżdża do UK, Irlandii, Niemiec i innych krajów. Psiarnia i wszelkie ABWhery w takim przypadku są na dziś dzień praktycznie bezsilne.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01.06.2015, 9:15
Post: #3
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
Przedstawiłeś dużo szerszy punkt widzenia i spojrzenia na taką opcję, za co dzięki.
Uważam, że przy używaniu modemu na początku łańcucha połączenia z siecią nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Jeśli nawet uda się przejść poszczególne stopnie zabezpieczeń w postaci socks czy tora, to śledczy mogą uzyskać IMEI i inne dane modemu oraz zobaczą, że do połączeń używana była karta SIM. Cóż z tego, jeżeli karta i modem są "bezimienne". Triangulacja to tylko określony, mniejszy lub większy, obszar.
Istnieją pralnie, gdzie sami decydujemy o tym po jakim czasie chcemy, by pralnia zaczęła przelewać nasze środki. Z pewnością niektóre pralnie są prowadzone pod okiem służb, ale śledztwo prowadzone przykładowo z ramienia komendy miejskiej i prokuratury rejonowej nijak się ma do tego stanu, ponieważ pralnie nie są tworzone bądź monitorowane przez polskie służby.
Nie ma także wątpliwości co do tego, że dostawcy kart współpracują z policją, ale będzie to utrudnione zadanie, jeżeli kartę kupimy z nie swoich danych i zamówimy np. na paczkomat.
Swego czasu przy pewnej okazji widziałem akta sprawy człowieka, który przy pomocy różnych portali aukcyjnych oszukał ludzi na ponad 55.000 zł używając do tego tylko i wyłącznie modemu. Nie było mowy o jakichkolwiek innych zabezpieczeniach i warstwach ochrony. Co najlepsze pieniądze otrzymywał od oszukanych bezpośrednio na prepaid, z którego wypłacał gotówkę bez zakrywania twarzy. Sprawa, wydawać by się mogło, prosta jak drut, bo wystarczyło sprawdzić nagrania z kamer, tymczasem tylko jedna z bodajże trzynastu prokuratur na terenie całego kraju wpadła na ten pomysł. Pozostałych dwanaście umorzyło postępowanie z powodu niewykrycia sprawcy.
Uważam, że zdemaskowanie takiej konfiguracji, to cholernie ciężka i żmudna praca organów ścigania, która wymaga ponadto współpracy międzynarodowej. Pozostaje jeszcze udowodnienie poszczególnych szczebli tej drabiny przed sądem w przypadku ewentualnego wykrycia. Najbardziej wrażliwym elementem jest moment końcowy, czyli wypłata gotówki. Jeśli organy ścigania to zdemaskują, to po tak długim czasie nagrania z kamer nie będą już istniały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.06.2015, 5:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2015 5:13 przez kr2y510.)
Post: #4
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
Mnie zawsze irytują ludzie, którzy potrzebują super zabezpieczeń. Anonimowość to proces, a nie magiczne narzędzie i klik. Taki to weźmie Whoniksa, uruchomi na słabym lub zapchanym lapku, Desktop mu będzie trochę mulił i źle kliknie lub zrobi głupotę. Ale on dalej będzie wiedział swoje. Technika to nie wszystko, narzędzia musi kontrolować człowiek. Większe bezpieczeństwo zapewniają dyscyplina i proste narzędzia, niż cudowne technologie kontrolowane przez pośpiech lub ignorancję.

(01.06.2015 9:15)Mackewicious napisał(a):  Swego czasu przy pewnej okazji widziałem akta sprawy człowieka, który przy pomocy różnych portali aukcyjnych oszukał ludzi na ponad 55.000 zł używając do tego tylko i wyłącznie modemu. Nie było mowy o jakichkolwiek innych zabezpieczeniach i warstwach ochrony. Co najlepsze pieniądze otrzymywał od oszukanych bezpośrednio na prepaid, z którego wypłacał gotówkę bez zakrywania twarzy.
Dres to dres. Wcześniej czy później wpadnie i jeszcze kumpli za darmo zakabluje. Bo taka jest natura dresa.

(01.06.2015 9:15)Mackewicious napisał(a):  Sprawa, wydawać by się mogło, prosta jak drut, bo wystarczyło sprawdzić nagrania z kamer, tymczasem tylko jedna z bodajże trzynastu prokuratur na terenie całego kraju wpadła na ten pomysł. Pozostałych dwanaście umorzyło postępowanie z powodu niewykrycia sprawcy.
Jakieś dziesięć lat temu, na jakimś zadupiu, posterunkowy odebrał przez telefon zgłoszenie o wyjebce przez internet.
- Przez internet? Czyli chodzi o interkom, o domofon... Smile
Ale z czasem to się zmieni. Przewaga w nowych technologiach jest zawsze chwilowa.

Prawdziwi rasowi wyjebkowicze są nie do namierzenia metodami technicznymi. Tyle że oni nie robią wyjebek na Allegro. Jak ktoś potrafi oszukiwać ludzi, to wykorzysta ich do przelania przez swe konta grubej kasy, pochodzącej ze sprzedaży dragów lub jakiejś chińskiej firmy, która nie ma ochoty zapłacić podatku czy cła. Zarobki za jeden taki numerek, są co najmniej o dwa zera większe od tego dresa z modemem.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.06.2015, 15:05
Post: #5
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
Ciekawi mnie czy istnieje kryptowaluta której nie trzeba prać żeby pyła czysta albo taka że pranie ma zaszyte w protokole tak że nie da się stwierdzić skąd pochodzą te pieniądze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.10.2015, 21:38
Post: #6
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
Pada takie sformułowanie "Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych" i moim zdaniem kończy to dalszą rozmowę. nie można robić układów, interesów, planów z człowiekiem który zakłada oszukiwanie innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.10.2015, 13:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2015 13:31 przez kr2y510.)
Post: #7
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
(08.06.2015 15:05)SharedAccount 2 napisał(a):  Ciekawi mnie czy istnieje kryptowaluta której nie trzeba prać żeby pyła czysta albo taka że pranie ma zaszyte w protokole tak że nie da się stwierdzić skąd pochodzą te pieniądze.
Na przykład Darkcoin.

(02.10.2015 21:38)Gedeon napisał(a):  Pada takie sformułowanie "Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych"...
Tu nie koniecznie chodzi o oszukiwanie bliźnich i robienie wyjebek, takie technologie są znacznie częściej potrzebne, by oszukiwać mafię bandytów czyli państwo.

(02.10.2015 21:38)Gedeon napisał(a):  nie można robić układów, interesów, planów z człowiekiem który zakłada oszukiwanie innych.
Jak oszukuje wyłącznie państwo i jego przydupasów, a nie krzywdzi przy tym maluczkich to jest O.K.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.10.2015, 13:43
Post: #8
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
"Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych" - to raczej nie jest państwo tylko ludzie mają być oszukiwani. A państwo mozna bardzo fajnie obalic i sa takie plany za 4 lata obecnie sa przygotowania polegające na zebraniu dużej liczby współpracowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27.11.2015, 22:27
Post: #9
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
(06.10.2015 13:43)Gedeon napisał(a):  "Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych" - to raczej nie jest państwo tylko ludzie mają być oszukiwani. A państwo mozna bardzo fajnie obalic i sa takie plany za 4 lata obecnie sa przygotowania polegające na zebraniu dużej liczby współpracowników.

rozwiń temat Smile

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27.11.2015, 23:32
Post: #10
RE: Kryptowaluty a organy ścigania
(27.11.2015 22:27)GAZDA napisał(a):  
(06.10.2015 13:43)Gedeon napisał(a):  "Oszukujemy ludzi na portalach aukcyjnych" - to raczej nie jest państwo tylko ludzie mają być oszukiwani. A państwo mozna bardzo fajnie obalic i sa takie plany za 4 lata obecnie sa przygotowania polegające na zebraniu dużej liczby współpracowników.

rozwiń temat Smile


Są plany pozbycia się partii politycznych z Sejmu, jako reprezentujących mafijne interesy niewiadomo kogo.
Polega to na tworzeniu oddolnie sejmików ziemskich na wzór tych ze średniowiecza. Opieramy się na przepisach prawa nigdy nie anulowanych. Powstała obecnie konfederacja (czyli bunt) niepołomicka, której celem jest przejąc władzę w Sejmie i obalić cały system oparty na partiach i zastąpić go systemem opartym na przedstawicielach ziemskich czyli regionanych z prawem do natychmiastowego odwołania posła (przedstawiciela) jeśli ten się skundli.

więcej na http://sejmikziemski.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: