Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekonspiracja policyjnych wtyk
14.01.2011, 0:51
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk
(12.01.2011 23:27)Matrix napisał(a):  Z tego co wiem to szpicli z tego forum dość szybko się wyłapuje, nie jeden już został zbanowany, nie łatwo tutaj udawać libertarianina.

Jako moderator i administrator nie przypominam sobie żadnego takiego przypadku, zarówno na tym jak i na starym forum. Może coś mi umknęło?
To forum jest do wymiany poglądów i jest otwarte dla wszystkich. Wywala się jedynie za trollowanie, spam i głupie gadki. A nie za podejrzenie współpracy z służbami.

(13.01.2011 9:08)Trigger Happy napisał(a):  Muszę zmartwić forumowy Śmiersz , ale służby polskie bardziej interesuje robienie kasy na paliwie , gazie i pochodnych. A nie inwigilacja wirtualnych grup Smile

To nie oznacza, że się nie interesują wirtualnymi grupami. Prowokacja wobec Jacka, za cztery obyczajowe pamflety opublikowane wirtualnie, zakończyła się rewizją w sile pięciu psów i przeniesieniem hostingu libertarianizm.pl poza Polskę. Czyli coś tam w tej materii robią.

(12.01.2011 21:39)lumabel napisał(a):  Na pewno macie na forum szpicla. Dziwne by było gdybyście nie mieli. Domyślam się nawet gdzie go szukać.

To nie tak.
Zależy jakie zadania ma agent do wykonania. Celem samego monitorowania to nikt nie musi się logować. A może też pobierać strony forum z zawartości z pamięci podręcznej (cache) Googla lub innej wyszukiwarki.
Zalogowany agent, niekoniecznie rodzimy (!), może mieć kilka ról do odegrania. Na przykład:
  1. badanie nastrojów (np. poprzez założenie jakiegoś wątku)
  2. wpływanie na opinie na jakiś temat
  3. uwierzytelnienie jakiejś osoby (najprawdopodobniej innego agenta) lub firmy, organizacji czy marki
  4. opluwanie, ośmieszanie i podważanie wiarygodności jakiejś osoby lub organizacji
  5. dokonanie prowokacji wirtualnej, celem kompromitacji forum lub idei
  6. dokonanie prowokacji realnej celem przecwelenia (do współpracy) jakiegoś użytkownika forum
  7. wkomponowanie się w grupę i celem gotowości na wykonanie powierzonego zadania (tzw. śpioch)
Powyższe działania są wykonywane nie tylko przez agentów ale także przez oszustów, bandytów, lewackich emisariuszów i speców od marketingu.
Jak powiedział mi znajomy znajomego od kogoś wysoko postawionego z SLD, to już jakiś czas temu w samej Warszawie 400 osób pracowało jako wirtualni agenci wpływu, wypisując na stronach i forach prorządowe opinie. Podobno umieszczono to bydło w dawnej firmie informatycznej jakiegoś komucha, gdzie bydło to klepało i klepie w klawiatury w halach dla programistów. Nazywają to psiarnią-schetyniarnią lub jakoś tak.

(12.01.2011 21:39)lumabel napisał(a):  Na forum macie dwie grupy użytkowników: anonimowych i zwykłych, znanych z imienia i nazwiska lub przynajmniej niespecjalnie sie maskujących. Tych drugich jest więcej i są tu od początku. Ci pierwszi to sieroty po OF i ludzie generalnie zainteresowani anonimowością a niemający z libertarianizmem nic wspólnego np. ja. Szpicli szukałbym wśród tej pierwszej grupy.

I znów - to nie tak.
Każdego kto prowadzi jakąkolwiek szarostrefową działalność (wielu libertarian to robi, bo to jest zgodne z libertariańską etyką) zachęcam do rezygnacji z jawności (lub ujawniania swych poglądów) na tym forum jak i w innych miejscach w sieci. Osoby jawne i działające w szarej strefie są łatwym celem dla służb do przecwelenia na kapusia (TW). Taki przecweleniec to ma reputację i nie musi udawać poglądów. I może być bardziej niebezpieczny dla innych niż 10 agentów. Przecież wielu ludzi o poglądach libertariańskich bez żadnych oporów moralnych przemyci towar, wystawi (lub podstawi) lewą bumagę, białko lekarskie czy ruchnie okupanta na VAT-cie. A monitorując takie strony jak ta łatwo ich namierzyć.
Dlatego przy każdej okazji staram się informować każdego o zagrożeniu, ryzyku i konsekwencjach. Ja nie chcę narażać innych na przecwelenie do współpracy, bo to skazanie kogoś na życie w hańbie do dni ostatnich.

TorChat: kjwyvwi3ac3wduxj | I2P-Messenger: haglaaxk3jfqp33mfpkhjjamkndvv5bufuw37w445ejhljyjdaka.b32.i2p
I2P Bote: Baiibi~iBvX5p3yOQ1WrZ4C1ryu-MbPsgPvpwLeeYivGswAT~ib0-33pVfOUsQ7nV5pYUcYDl93n5ic4CUWkYh-6Lie5jA1svc35~VJq7itTfRaGIo9nuJlFIElwip7P9HPbNb3feGwwGAkFQR~EnDU2EHIf7heAzV-zmgD3SRJmx1

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - Premislaus - 14.01.2011, 12:16
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - 783G8 - 30.01.2011, 10:54
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - Premislaus - 17.01.2011, 15:55
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - Premislaus - 17.01.2011, 17:34
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - Premislaus - 21.01.2011, 4:49
RE: Dekonspiracja policyjnych wtyk - 783G8 - 30.01.2011, 9:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości