Kryptoanarchizm
Bierzemy pod lupę błąd w procesorach Intela, AMD i ARM - Wersja do druku

+- Kryptoanarchizm (http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net)
+-- Dział: Kryptoanarchizm (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Wiadomości (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Bierzemy pod lupę błąd w procesorach Intela, AMD i ARM (/showthread.php?tid=3952)Bierzemy pod lupę błąd w procesorach Intela, AMD i ARM - SharedAccount - 04.01.2018 15:49

Nie czekając, aż konkurencja wypuści aktualizacje, na łamach bloga Google Project Zero badacze szczegółowo udokumentowali nagłośniony wczoraj, bardzo poważny błąd w procesorach.

Przypomnijmy, że chodzi o błąd w architekturze niemal wszystkich procesorów, który może pozwolić aplikacjom działającym z uprawnieniami użytkownika do odczytania z pamięci należącej do jądra systemu danych, do których nie powinny mieć one dostępu – haseł, kluczy, zawartości plików zbuforowanych z dysku i innych sekretów, normalnie niewidocznych dla aplikacji. Teraz gdy Google ujawniło już szczegóły ataków, możemy podsumować stan rzeczy.

Jak się okazuje, mamy właściwie do czynienia z trzema różnymi podatnościami. Pierwsze dwa otrzymały zbiorczą nazwę Spectre Attack, trzeci znany jest od teraz pod nazwą Meltdown. Co mogą one zrobić Waszym komputerom – i jaki sprzęt faktycznie jest na atak podatny?

https://www.dobreprogramy.pl/Bierzemy-pod-lupe-blad-w-procesorach-Intela-AMD-i-ARM,News,85220.html

Czy odporne na te ataki są procesory PowerPC, SPARC, MIPS?