Kryptoanarchizm
VeraCrypt - problem z dostępem do plików/partycji mimo poprawnego hasła. - Wersja do druku

+- Kryptoanarchizm (http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net)
+-- Dział: Kryptoanarchizm (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Szyfrowanie i bezpieczeństwo (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: VeraCrypt - problem z dostępem do plików/partycji mimo poprawnego hasła. (/showthread.php?tid=3932)VeraCrypt - problem z dostępem do plików/partycji mimo poprawnego hasła. - SharedAccount - 24.09.2017 21:12

Cześć. Testowałem sobie ostatnio poradnik Madlocka opisany w temacie "Linux i Windows zaszyfrowane na jednym dysku". Gdy już wszystko było gotowe i chciałem podłączyć (na Ubuntu) plik-kontener znajdujący się na dysku zewnętrznym VeraCrypt pokazał mi taki komunikat jak na obrazku.
http://wstaw.org/m/2017/09/24/vera_png_750x750_q85.jpg

Oczywiście jestem pewien, że hasło jest prawidłowe.
I teraz uwaga: plik-kontener VeraCrypt był stworzony na Windowsie i na Windowsie otwieram go za każdym razem bez problemu (na XP i 7), to linuksowa wersja VC ma z tym problem.

Podobnie sprawa ma się w drugą stronę. W swoim poradniku Madlock opisuje między innymi szyfrowanie wspólnej partycji dla obu systemów. Szyfruje ją na Linuksie, ja też tak zrobiłem (z tą różnicą, że na Ubuntu). I tu problem wygląda identycznie. Partycję zaszyfrowaną na Linuksie, linuksowa wersja VeraCrypt otwiera bez problemu, ale gdy chce ją podmontować na Windzie wyświetla się komunikat z obrazka.

Dlaczego VeraCrypt potrafi otworzyć kontener lub partycję tylko na systemie na którym je zaszyfrowano?. Prośba o jakieś pomysły by działało niezależnie od systemu.