Kryptoanarchizm
Anonimowe karty prepaid z Czech - Wersja do druku

+- Kryptoanarchizm (http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net)
+-- Dział: Kryptoanarchizm (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Mobile/GSM (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Anonimowe karty prepaid z Czech (/showthread.php?tid=3910)Anonimowe karty prepaid z Czech - kr2y510 - 17.05.2017 23:04

Nasi południowi sąsiedzi nie wprowadzili obowiązku rejestracji kart SIM. Właśnie wróciłem z Czech i przetestowałem temat. Wszystkie karty SIM zakupione w Czechach działają w roamingu w Polsce. Różnica w rynku kart prepaid jest taka, że czeskie karty są droższe, ale wymagają mniej zachodu w instalacji i nie zawierają dodatkowych opłat (jak w Polsce, w T-Mobile trzeba było kiedyś osobno zapłacić za aktywację numeru). Większość czeskich kart działa przez 30 dni od instalacji. Karty są dostępne we wszystkich w kioskach/sklepach nazywanych "Tafika" (odpowiednik naszego Ruchu/Kolportera dodatkowo z alkoholem). Karty są też dostępne w supermarketach i innych miejscach. W przygranicznych Trafika'ch sprzedawcy często przyjmują polskie złotówki. Wpierw trzeba oczywiście spytać czy przyjmują złotówki i jaki mają kurs. Dla tych co nie jeżdżą często na Czechy jest to o tyle wygodne, że nawet jak w kantorze mamy korony ciut taniej, to nie wracamy z drobnymi, które zostaną nam na pamiątkę. Karta prepaid po czesku to předplacená karta (l.m. předplacené karty).

W Czechach są trzej główni (posiadający infrastukturę) operatorzy telefonii komórkowej:
https://www.o2.cz/
https://www.t-mobile.cz/
https://www.vodafone.cz/

Strony różnych marek i operatorów prepaid:
http://bleskmobil.blesk.cz/ceny-sluzeb
http://www.callpro.cz/index.php/mobilnivolani/gsm-kompletni-cenik
http://www.fayn.cz/tarify/prehled-tarifu/
https://www.gomobil.cz/predplacenka/
http://www.mobil.cz/kredit.aspx
https://www.o2.cz/osobni/predplacena-karta/
https://www.t-mobile.cz/nabidka-predplacenych-karet
https://www.vodafone.cz/predplacene-karty/

Z tego co się dowiedziałem są też i inni operatorzy, jak na przykład sieć sklepów Tesco czy ichnie lotto, ale ja ich nie wymieniam, bo ich nie widziałem.


RE: Anonimowe karty prepaid z Czech - SharedAccount - 19.05.2017 10:08

Pewnie nie ma problemu z doładowywaniem tych kart przez internet itp.. ale chyba zagraniczne karty podlegają trochę większej kontroli, a jak ktoś koniecznie nie chce rejestrować to równie łatwo może kupić zarejestrowane już, ale to i tak wydaję się być dobrą alternatywą.


RE: Anonimowe karty prepaid z Czech - GAZDA - 21.05.2017 12:28

a doładowanie jakie jest maksymalne i ile czasu ważne?
znaczy pewnie jest jakiś limit górny na ile można doładować karte na raz ale można kupić doładowania na zapas ino ciekawi mnie ile czau można odczekać tak by kod na świstku nei stracił ważności czy coś...


RE: Anonimowe karty prepaid z Czech - SharedAccount 2 - 14.08.2017 14:17

W Polsce problem jest taki, że sprzedający zarejestrowane karty chcą, żeby do nich dzwonić. Tylko 1/10 odpowiada na inną formę kontaktu.

A z czego mam dzwonić? Z budki? Ich już dawno nie ma... Numery telefonów, jakie są podawane w ogłoszeniach, śmiesznie łatwo jest monitorować pod kontem, kto (SIM, IMEI), skąd i kiedy próbował się kontaktować. To mija się z celem.