Kryptoanarchizm
Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - Wersja do druku

+- Kryptoanarchizm (http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net)
+-- Dział: Kryptoanarchizm (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Kryptowaluty i anonimowy biznes (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro (/showthread.php?tid=3842)

Strony: 1 2

Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - NTR23 - 13.07.2016 20:50

Powiedzmy żę chciałbym sobie dorobić trochę grosza w uczciwy sposób na allegro, sprzedając bez zarejestrowanej DG towar, i pozostać anonimowym jakby ktoś się do mnie przyczepił. Jakie najlepsze jest połączenie w tej sytuacji, czy sam VPN wystarczy czy trzeba koniecznie korzystać z Tora?

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - kr2y510 - 17.07.2016 12:02

Sam VPN może nie wystarczyć, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków adresy wejściowe i wyjściowe VPN są z tej samej puli adresowej. Lepszym rozwiązaniem jest kaskada dwóch VPN, lub VPN + proxy. Tora bym nie używał, bo fakt łączenia się z siecią Tor może wzbudzić podejrzenia, a na dodatek wiele stron sprawdza fakt korzystania z sieci Tor.

Najlepszym rozwiązaniem jest używanie sieci innego kraju, np. jak się mieszka przy granicy z Niemcami, Czechami, czy Słowacją. Wtedy sobie powinni odpuścić. Można też używać sieci anonimowo, korzystając z dostępu od operatorów GSM (LTE) z anteną kierunkową. Po stycznia 2017r. może być to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - malv - 17.07.2016 15:05

I jeszcze kwestia płatności tylko przy odbiorze pozostaje, chociaż kurierzy czy poczta te zebrane pieniądze też na jakieś konto muszą później przesłać.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - NTR23 - 04.08.2016 13:53

Co do kwestii anonimowości to moje połączenie będzie wygladało nastepująco. Antena kierunkowa wycelowana w najdalszy nadajnik GSM, modem USB podłączony do routera z zainstalowanym openWRT . Jeśli chodzi o VPN to zależy mi abym miał IP Polskie na wyjściu, czyli mam rozumieć żę 1 VPN to z jakiegoś egzotycznego kraju a 2 VPN u dostawcy z Polski ? Zależy mi na tym by połączenie bylo w miare stabilne i nie muliło tak jak w przypadku Tora. Co do przyjmowania wpłat na konto to nie ma tu problemu i również z wysylaniem listów, są placówki pocztowe ktore nie mają jeszcze monitoringu.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - SharedAccount 2 - 16.10.2016 0:14

A wie się ktoś może, jak anonimowo kupować na Allegro? Przekaz pocztowy jest bardzo niepraktyczny i powolny.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - malv - 17.10.2016 12:04

https://inpay.pl/rachunki/ można opłacać zakup na allegro bitcoinami Wink

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - SharedAccount - 18.10.2016 17:59

Do tego dochodzi jeszcze wysyłka towaru na dropa, inpost lub paczkomat.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - SharedAccount 2 - 18.10.2016 22:06

(18.10.2016 17:59)SharedAccount napisał(a):  Do tego dochodzi jeszcze wysyłka towaru na dropa, inpost lub paczkomat.
Możesz wyjaśnić, co to znaczy? I paczkomat to nie inpost?

Podania jakich danych wymagają te trzy metody?

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - SharedAccount - 21.10.2016 7:08

Drop czyli np słup (osoba która odbierze paczkę) a inpost oferuje opcję wysyłki nie tylko na paczkomat ale również inne, najlepiej jakbyś jeszcze łączył się przez tora Wink

Takie środki to tylko w przypadku chęci zachowania sporej anonimowości, normalnie raczej nieprzydatne.

RE: Jak pozostać anonimowym przy korzystaniu z allegro - tonyhowk - 10.11.2016 7:45

>przy korzystaniu
A przy zakładniu konta?